Държавата ще събори хотела, построен върху река в наводнения курорт "Елените" 11.10 | 16:40
Хотел "Негреско“ се намира по пътя на река Дращела
Властта разкри данните от проверките след бедствието в курортния комплекс Елените пред бТВ. Държавата ще събори хотела, построен върху река в наводнения курорт.
Хотел "Негреско" се намира по пътя на река Дращела, която преминава през "Елените". Не е ясно кога реката отстъпва мястото си.
"Разрешителното за строеж от Община Несебър е издадено през 2007 г. от главния архитект, като реката на практика минава под ваканционна жилищна сграда, която е отбелязана като хотел "Негреско", каза пред bTV Иван Иванов, министър на регионалното развитие.
Седмица след водното бедствие в комплекса на брега на морето, властта е категорична, че върху река не може да се строи.
Проверка установи, че за колектора, в който е вкарана реката, няма нито един документ.
"Моята информация е, че в момента ДНСК се готви акт за установяване на незаконно строителство и предписание за събаряне на тази корекция на реката, която се намира в хотела. Разбирате, че няма как да събори това, ако не се събори в хотела", каза още Иванов.
Регионалното министерство и екоминистерството обединяват усилията си за проверка на други рискови от природни катаклизми населени места в страната.
"Ще приложим един модел за интегриране на пространствени данни. Върху нашите карти ще нанесем данните на сградите, които са изградени в такива обекти. При намиране на различия ще извършим физически проверки", обяви министърът на екологията Манол Генов.
Водещи
-
По-големи, по-силни и по-чести протести от януари, прогнозира Евгений Кънев
Този бюджет може да бъде приет силово, но въпросът е, че ще има много големи последици за...
08.12 | 21:00
-
Връчиха трофея на Никола Цолов за второто му място ъвъв Формула 3
Догодина "Българския лъв" ще бъде титуляр във Формула 2 и отново ще се състезава за отбора на...
08.12 | 20:45
-
Иван Таков: Кризата с боклука в София ще се задълбочава
Основната причина според общинския съветник е забавянето в процедурите по закупуването на...
08.12 | 20:30
Най-четени
-
Politico: ЕС иска България да поеме гаранция от 1,2 млрд. евро по заема за Украйна
Репарационният заем ще е обезпечен със замразените руски активи, а всяка държава-членка ще...
08.12 | 13:10
-
Желязков: Оттегленият бюджет беше възможен за мнозинството, настоящият - приемлив за социалните партньори
Имаме своята вина, защото търсихме подкрепата на мнозинството, а не на синдикатите и...
08.12 | 13:20