Дянков няма да отговаря пред парламента за бюджета 27.02 | 09:52
Няма да изслушват и Драгомир Димитров, Кирчо Киров, Тодор Коджейков и Сотир Цацаров

Депутатите отхвърлиха предложение на опозицията за изслушване на финансовия министър за изпълнението на Бюджет 2013 и състоянието на фискалния резерв.
Гласуваха 142 народни представители, от които "за" бяха 60, "против" – 23, а 59 се въздържаха, информира агенция "Фокус".
Предложението беше направено от Михаил Миков от БСП. От ДПС също поискаха такова изслушване.
"Не правете грешката, която допускате през целия мандат, от фалшива солидарност да възпрепятствате този единствен механизъм да се види какво е финансовото състояние на държавата. Тревогата за състоянието на публичните финанси в страната е основателна”, призова Йордан Цонев от ДПС.
Депутатите отхвърлиха и предложение на Лютви Местан за изслушване на директора на Националната разузнавателна служба Драгомир Димитров, на бившия директор на службата Кирчо Киров, на началника на Националната служба за охрана Тодор Коджейков и на главния прокурор Сотир Цацаров.
Изслушването трябваше да бъде относно огласените от трибуната на парламента твърдения от страна на Бойко Борисов, че в официален материал на чужда разузнавателна служба се съдържат данни за подготвен срещу него атентат с поръчител Ахмед Доган.
"За” гласуваха 48 депутати, "против” – 29, 62 – "въздържал се”.
В седмичната програма на парламента влизат два проекта за решение, свързани с референдума. След това народните представители ще обсъдят промените в Закона за енергетиката.
Ще се обсъди и решение да се възложи на външния министър да отправи покана към международни наблюдатели да присъстват на изборите.
Депутатите ще обсъдят и проект за решение за налагане на мораториум върху всички сделки на разпореждане и строителни дейности в имоти на територията на крайбрежни плажни ивици.
Председателят на парламента Цецка Цачева е отправила покана към патриарх Неофит да присъства на заседанието в четвъртък, когато се предвижда президентът Росен Плевнелиев да направи обръщение към Народното събрание.
Водещи
-
Летище Бургас очаква ръст в броя на пътниците от Германия през този летен сезон с около 70 на сто.
Летище Бургас очаква ръст в броя на пътниците от Германия през този летен сезон с около 70 на...
16.05 | 17:59
-
Украинският президент призова за твърди санкции, ако преговорите в Истанбул се провалят
По-ниско ниво на руската делегация
16.05 | 17:40
-
Отлагат либерализацията на тока за неопределено време
Депутатите приеха промени в Закона за енергетиката, които запазват ролята на КЕВР при...
16.05 | 17:20
-
Българка ще лежи 6 години в затвора за продажба на бебе в Гърция
Наказанието му е наложено от Наказателен съд в Солун и ще бъде приведено в изпълнение в ...
16.05 | 17:00
Най-четени
-
Бойко Борисов отправи остри критики към кмета на София Васил Терзиев във връзка с продължаващите протести
Той обвини Терзиев в бездействие и подчерта, че според него Столична община разполага с...
16.05 | 10:15
-
Ако няма споразумение - и уикендът няма да има градски транспорт
И предупредиха, че се очаква масово търсене на работа от страна на водачите.
16.05 | 11:00
-
Служителите в метрото са готови да се включат в протеста
Според него исканията за по-високи заплати в сектора са справедливи. Той заяви, че до...
16.05 | 12:30
-
Румен Радев: Манипулациите, че предложеният от мен референдум е срещу еврото, са обида за интелекта на българите
Това коментира президентът
16.05 | 13:30