Ева Жечева призова: Децата на България не са политически марионетки 25.04 | 14:29
Не ги въвличайте в предизборната надпревара, апелират от ДАЗД

Започна предизборната кампания за предстоящите на 25 май избори за Европейски парламент. Във връзка с това председателят на Държавна агенция за закрила на детето (ДАЗД) - Ева Жечева посочи в свое изявление, че в законодателството са предвидени конкретни мерки, за да не се използват деца като политически марионетки.
"За да се гарантира спазването на правата на децата и да не се допуска въвличането им в прояви, които могат да накърнят достойнството или психиката им, в международното и българското законодателство са предвидени редица мерки", заяви Жечева.
Председателят напомни още, че в българското законодателство има ясно очертани граници, които защитават децата от въвличането им освен в политически, и в религиозни и синдикални дейности.
"Светското образование не допуска налагането на учениците на идеологически и религиозни доктрини", допълни Жечева.
Председателят уточни още, че в Конституцията на страната е регламентирано, че политическите дейности и цели са присъщи само на партиите. Тя напомни, че Международният акт, регламентиращ правата на децата е Конвенцията на ООН за правата на детето и тя е ратифицирана от България през 1991 г.
Жечева призова към въздържане от въвличането на деца в политически действия.
Водещи
-
Парк „Вранa” официално премина под управлението на Областна администрация – София,
По думите му въпреки всичко това, посетителите са продължавали да заплащат входна такса, без...
25.08 | 17:59
-
Откритият край Созопол дрон е престоял в морска среда поне един месец
Военноморските сили не разполагат с информация какви задачи е изпълнявал откритият на 12...
25.08 | 17:40
-
Хирургически операции за намаляване на ръста са новата тенденция в клиниките в Турция
Хирургически операции за намаляване на ръста са новата тенденция в клиниките в Турция, една от...
25.08 | 17:20
-
Бебе на около месец и половина е починало в дома си в Царево
Аутопсия е доказала, че детето е починало от сърдечна недостатъчност и пневмония.
25.08 | 16:59
Най-четени
-
Черноморският Тюлен-монах се завръща!
Радостната новина съобщават от страница във Фейсбук
25.08 | 12:30
-
"Спаси София": Можем да обобщим, че София не е готова за въвеждане на еврото
Това заяви общинският съветник от "Спаси София" Гергин Борисов преди извънредното заседание на...
25.08 | 12:15
-
1000 евро глоба за събиране на мидички?
Правила в туризма винаги е имало, тази мярка съществува отдавна
25.08 | 14:00
-
Стилияна Николова спечели общо пет медала от Световното първенство по художествена гимнастика в Рио де Жанейро
Световна шампионка на обръч стана бронзовата медалистка София Рафаели (Италия) с 30.650 точки,...
25.08 | 09:59