Евгени Крусев отива на съд 18.06 | 17:12
Прокуратурата е внесла обвинителния му акт миналата седмица
Има внесен обвинителен акт в съда за престъпление по служба срещу бивш зам.-кмет на София. Това каза зам.-главният прокурор Иван Гешев, предаде БГНЕС. Прокурор Десислава Христова обясни, че Евгени Крусев е предаден на съд за длъжностно престъпление, а обвинителният акт е внесен миналата седмица.
БГНЕС припомня, че в края на миналата година специализираната прокуратура обвини Евгени Крусев – бивш заместник кмет на Столична община, в престъпление по служба, от което могат да настъпят значителни вредни последици в размер на 5 028 354 лева.
Тогава бе съобщено от прокуратурата, че Евгени Крусев, като възложител, е нарушил служебните си задължения. В нарушение на ЗОП предприел съществено изменение на сключения договор с "Джи Пи Груп", изразяващо се в изготвяне на нов инвестиционен проект и промяна на издаденото разрешение за строеж, вкл. и за полаганата виброизолационна система /подмяна на виброизолационните елементи по задание, оферта и договор с такива, заради които друг участник е бил отстранен от участие, поради несъответствието им със заданието/. От деянието на Крусев, казаха от прокуратурата могат да настъпят значителни вредни последици в размер на 5 028 354 лв., тъй като са създадени условия за прилагане на финансови корекции на основание чл. 70, ал.1 т. 10 от Закона за управление на средствата от Европейските структурни и инвестиционни фондове.
Тогава бе съобщено, че Крусев е с мярка за неотклонение "Подписка", както и че му е наложена забрана да напуска страната.
Водещи
-
20 задържани на антиправителствения протест в столицата
Един от тях бил с нож и бокс, а друг - обявен за издирване
10.12 | 21:00
-
Акад. Иван Илчев: Това е протест против морала на българските политици
Той смята, че за управляващите е по-изгодно да представят народното недоволство като като...
10.12 | 20:30
-
И Нинова зове: Протести до оставка на това фалшиво, вредно и опасно за държавата управление
"Аз десет години се боря с този модел, така че тази битка за мен е продължение на досегашната...
10.12 | 20:15
Най-четени
-
Борисов: След 1 януари ще говоря за оставки и протести
"Надявам се на 1 януари всеки българин да може да си изтегли парите от банкомата в евро", каза...
10.12 | 09:45
-
Край на дебатите: Гласуват вота на недоверие към кабинета утре (ОБЗОР)
Вотът е внесен от ПП–ДБ и е подкрепен от депутатите на АПС и МЕЧ, а темата е „Провал в...
10.12 | 14:30
-
Асен Василев към Росен Желязков: Призовавам ви да подадете оставка, за да не се стигне до ексцесии
Тази оставка е необходима, защото това правителство краде бъдещето на българския народ, в т.ч....
10.12 | 13:30