Европа ни осъди заради цифровата телевизия 23.04 | 17:32
Нарушения на конкуренцията докарват глоби на България до 200 хил. евро на ден
Съдът на Европейския съюз в Люксембург е осъдил България заради начина, по който беше въведена цифровизацията на ефирната телевизия, съобщава webcafe.bg. Присъдата е наложена заради нарушения в правилата за конкуренцията при избора на т.нар. оператори на мултиплексите.
Според магистратите в Люксембург по време на цифровизацията България е нарушила изискванията на три евродирективи. Обвиненията към страната ни са, че процедурата по избор на компаниите и издаване на разрешителни е с твърде ограничени условия, което е изключило потенциални кандидати.
При така стеклите се обстоятелства България ще трябва да плаща глоби в размер на 9 хил. до 200 хил. евро всеки ден, докато правителството не изчисти допуснатите грешки. Все още обаче не е ясно кога страната ни ще започне да плаща глобите и в какъв точно размер ще са те. От Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията са обявили, че ще коментират решението на Съда на ЕС по-късно.
Водещи
-
Румяна Коларова: Не е ясно дали бюджетът е оттеглен или замразен
С изявлението си, Борисов изпревари Желязков и показа лидерска позиция, заяви политологът
27.11 | 20:00
-
250 евро за Лили Иванова в "Олимпия"
Примата на българската поп музика ще излезе за втори път в своята кариера на сцената на...
27.11 | 19:45
-
Проф. В. Минеков: Преди 5 г. бюджетът за култура беше 0,6% от БВП, а сега вече е 0,4%
Има пълно неразбиране от управляващите защо се дават средства за култура, категоричен е той
27.11 | 19:15
Най-четени
-
Убитият син на бизнесмен в Мадан тренирал бойни спортове, но го нападнали осем мъже
Полицията ги е задържали в района на Ардино, засега отричат участие в престъплението
27.11 | 14:00
-
Фалстарт на пленарното заседание, депутатите не събраха кворум
Председателят на парламента Рая Назарян даде половин час почивка преди втория опит Народното...
27.11 | 10:15
-
Каракачанов: Наглостта на управляващите вади хората на улицата
"Трябва да сме обективни", добави Каракачанов.
27.11 | 10:00