Един от най-богатите българи - Ивайло Пенчев, се оплака, че са му свили скандално Ламборгинито 22.04 | 07:30
В началото на пандемията миналата година той се прочу, след като пробва да дари апаратура на ВМА, но с условие, ако се разболее той или някой негов служител - да имат предимство при лекуване. Малко след това пък Пенчев извади чутовен късмет, след като се разби със свой частен самолет

Ивайло Пенчев е сред най-разпознаваемите и популярни наши бизнесмени. Той е Основател е и участва активно в управлението на редица компании - Walltopia (най-голямата компания за изкуствени катерачни стени в света), Auxionize, AFCM Extrapack, HRT, CompositeX, и други. В началото на пандемията миналата година той се прочу, след като пробва да дари апаратура на ВМА, но с условие, ако се разболее той или някой негов служител - да имат предимство при лекуване. Малко след това пък Пенчев извади чутовен късмет, след като се разби със свой частен самолет, но някак оцеля. Сега босът на Walltopia сигнализира в социалните мрежи за престъплением на което е станал жертва.
Ето го неговия разказ:
Искам да ви споделя за едно престъпление, на което станах жертва, и което мисля че няма как да се получи без участието на държавни институции.
Брутално е и може да се случи на всеки от вас явно.
Имам една кола, която не карам много. Ламборгини.
Не съм я карал от повече от година.
При опит мой служител да поднови гражданската й отговорност, научава, че тази кола не е моя от 19-ти януари.
Собственост е на испански гражданин и е дерегистрирана е КАТ.
В КАТ дори твърдят, че аз лично съм бил я дерегистрирал.
Като го чух ми прозвуча съвършено невероятно, но е факт.
Нямам идея как би могло да се случи това, при положение че и големия и малкия талон не са излизали от касата ми.
Имат копия в КАТ и в прокуратурата, защото преди време имах прокурорска проверка във връзка с някаква акция за проверяване на скъпи коли.
Всъщност и застрахователите ги имат.
Но представям си какво щеше да ми се случи, ако бях излязъл с тази кола - спира ме полицай и ме арестува за кражба на кола.
Звучи невероятно, но щом се е случило на мен, може да се случи на всеки от вас.
Пуснахме жалба в полицията и се надявам да разкрият разбойниците.
Все пак имат запис на камерите в кат и може да се види кой е дерегистрирал.
А дотогава да внимаваме да не ни арестуват за кражба на собствените ни коли
Сега се замислям, че прехвърлянето на кола освен нотариална сделка изисква и процедура в кат.
А прехвърлянето на имоти, акции и други подобни е дори по-лесно.
Водещи
-
Кабинетът ще обсъди днес проект на решение за осъществяване на наблюдение на цените на стоки и услуги в процеса на въвеждане на еврото в страната
Вчера Съветът на ЕС гласува с единодушие последните решения, свързани с приемането на България...
09.07 | 08:59
-
Комари, вируси и лоша хигиена – новите опасности през ваканционния сезон
„Тропическият комар е единствената причина за тези болести. За съжаление, вече го имаме и в...
09.07 | 08:45
-
Оранжев код за силен вятър и високи температури за седем области в България
Понижение на температурите с хладен въздух
09.07 | 08:30
Най-четени
-
И ЕП гласува ЗА влизането ни в еврозоната (ОБНОВЕНА)
Финалното решение ще вземат финансовите министри на 27-те държави членки на ЕС в Брюксел след...
08.07 | 13:31
-
Протест срещу въвеждането на еврото (ОБНОВЕНА)
08.07 | 14:00
-
Христо Петров: Всеки вика „Махам се", къде се махаш – в еврозоната се махаш
По думите на Петров, "добро ще има направя, ако поне аз им спестя мащабния икономически анализ...
08.07 | 11:30
-
България, добре дошла в еврозоната!, гласи надписът на близо 30-метров транспарант, поставен на сградата "Шарльоман" на Европейската комисия в Брюксел
Сградата "Шарльоман" е първата от комплекса сгради в Брюксел, издигнати за нуждите на...
08.07 | 11:44