Екостикери на колите в София на колите ще борят мръсния въздух в София 12.04 | 20:00

Въвеждат еко стикери за автомобилите в София, като мярка срещу мръсния въздух. Очаква се това да се случи след като бъдат приети промените в Закона за движение по пътищата, рледаде бТВ.
Предложението на Столичната община е, в дните с повишено замърсяване на въздуха да се ограничава движението на автомобили в центъра на града, и в кварталите с високи нива на фини прахови частици.
Предложили сме и сме поискали промяна в законодателството, с която да се въведат стикери за автомобилите, в зависимост от техния екологичен стандарт. Очакваме това да се случи по примера на Париж, посочи кметът на София – Йорданка Фандъкова.
Орели Солан е общински съветник с ресор "Чистота на въздуха" в парижката община. "Мярката с еко стикерите е много популярна при нас в Париж и добре възприета от жителите на града, тя дава много добър ефект”, каза Солан.
Холандският град Утрехт е постигнал значителни успехи в борбата с мръсни въздух като ограничава автомобилите, за сметка на велосипедите. Дейвид Лангерак, представител на Утрехт в Европейската комисия, сподели какъв е опитът на този град в Холандия
Утрехт е град с мръсен въздуха. Това е така заради магистралите около града. Затова ние предприемаме много мерки в борбата срещу замърсяването като придвижването с колело, вместо с автомобили. Ние сме вторият град с най- много колела в света. На ден по улиците на града има в движение над 100 хиляди колела”, обясни Лангерак.
Водещи
-
Индийска ясновидка: Никакви лекарства не могат да спасят Доналд Тръмп!
Арчена Нагабушанам очаква и много катаклизми, които ще ударят Земята
10.08 | 17:40
-
Известен руски режисьор се удави в Созопол
Юрий Бутусов e почивал у нас със семейството си
10.08 | 17:20
-
Христо Гаджев за президента Радев: Явно лицемерието е заразно
Общо за 12 месеца правителствата на Радев са продали 262 държавни имота, подчерта депутатът от...
10.08 | 17:00
Най-четени
-
Разкриха какво е правил Тодор Славков преди края си
Христо Крушарски имал заръка от бабата на Тошко да се грижи за него
10.08 | 12:40
-
Президентът: С разпродажбата на държавни имоти се готви най-големият грабеж от 90-те насам
Бързането с еврото изпразни хазната и сега кабинетът търси пари и разпродава държавата, така...
10.08 | 10:00
-
Бащата на Сияна дарява 1,2 млн. лева на нуждаещи се деца
Цялата сума от застраховката на шофьора ще дадем на деца в неравностойно положение, заяви...
10.08 | 12:00
-
Морето изхвърли на плажа в Бургас нарочно удавено куче
То е било омотано в плат, вързано с въже и прикрепени каменни тежести
10.08 | 11:20