Епидемиологът проф. Аргирова: Иде нова вълна на коронавируса 08.09 | 12:02
Той ще бъде от началото до края на октомври. Този пик няма да бъде висок, няма да бъде страшен – той ще бъде по-нисък, по-малък, но ще бъде по-продължителен като време

''Наближава следващият пик на коронавируса, който се очаква да бъде от началото до края на октомври. Този пик няма да бъде висок, няма да бъде страшен – той ще бъде по-нисък, по-малък, но ще бъде по-продължителен като време", съобщи епидемиологът проф. Радка Аргирова в ефира на НОВА.
Проф. Аргирова допълни, че няма информация да има съвсем нов вариант на COVID-19, поне за момента.
Този период обаче съвпада и с началото на грипния сезон, затова ще трябва да се направи обща ваксинационна кампания – както за субвариантите на "Омикрон", така и за грипната ваксина. "Ще трябва да възстановим една голяма част от ваксинационните центрове, които в момента са закрити, не само у нас. Трябва да обърнем особено специално внимание на децата", обясни още тя.
Новите ваксини срещу подвариантите на COVID-19 са направени да стимулират вече съществуващ имунитет, коментира професора по повод информацията, че новите ваксини могат да се поставят само на вече ваксинирани срещу коронавируса.
,,Трябва да имаме предишен имунитет от ваксина, може да имаме една бустерна доза или две, може да имаме и само пълния курс на ваксинация. Трябва да са минали поне три месеца от последния бустер, за да може да се постави новата ваксина'', добави Аргирова.
По нейните думи в края на септември в България се очакват първите количества от ваксините срещу "Омикрон".
Водещи
-
Индийска ясновидка: Никакви лекарства не могат да спасят Доналд Тръмп!
Арчена Нагабушанам очаква и много катаклизми, които ще ударят Земята
10.08 | 17:40
-
Известен руски режисьор се удави в Созопол
Юрий Бутусов e почивал у нас със семейството си
10.08 | 17:20
-
Христо Гаджев за президента Радев: Явно лицемерието е заразно
Общо за 12 месеца правителствата на Радев са продали 262 държавни имота, подчерта депутатът от...
10.08 | 17:00
Най-четени
-
Разкриха какво е правил Тодор Славков преди края си
Христо Крушарски имал заръка от бабата на Тошко да се грижи за него
10.08 | 12:40
-
Президентът: С разпродажбата на държавни имоти се готви най-големият грабеж от 90-те насам
Бързането с еврото изпразни хазната и сега кабинетът търси пари и разпродава държавата, така...
10.08 | 10:00
-
Бащата на Сияна дарява 1,2 млн. лева на нуждаещи се деца
Цялата сума от застраховката на шофьора ще дадем на деца в неравностойно положение, заяви...
10.08 | 12:00
-
Морето изхвърли на плажа в Бургас нарочно удавено куче
То е било омотано в плат, вързано с въже и прикрепени каменни тежести
10.08 | 11:20