Ето ги и първите нарушения 06.11 | 11:20
Сигналите идват от Турция

Първите нарушения в изборния ден идват от Турция. Там бил подаден сигнал, че трети лица са попълвали декларации за гласуване. Пред изборните секции имало разкрити пунктове, в които трети лица попълват декларациите за гласуване на българските изселници и им посочват за кого трябва да гласуват.
В сигналите се казва още, че в секциите се говори предимно на турски език, пише БГНЕС. Междувременно информацията беше потвърдена и от говорителя на ЦИК Камелия Нейкова.Затова решението на ЦИК е да бъдат дадени указания, че в изборните помещения се говори само на български език.
"А за тези декларации, отговорността за съдържанието на самата декларация е на самия избирател. Не е правилно друго лице да попълва декларация, за която избирателят носи лична наказателна отговорност. Но извън изборните помещения СИК не може да извършва контрол”, подчерта Нейкова.
У нас пък има сигнал, че гражданин е пуснал бюлетината си разтворена в урната, а член на СИК е отворил урната и е сгънал бюлетината му. Нейкова каза, че не може да се вадят бюлетини от урните.
Водещи
-
Предлагат потребителска такса за джипито да стане 3,90 лв.
За това настояват от Националното сдружение на общопрактикуващите лекари в България (НСОПЛБ)
03.10 | 21:00
-
Властите в шок: "Елените" в руини!
Делегацията инспектира района около „Форт Нокс привилидж“ в курортното селище, където живота...
03.10 | 20:45
-
Крум Зарков: Казусът "Сарафов" има потенциал да свали правителството
Ситуацията му е невъзможна и неудържима, смята бившият правосъден министър
03.10 | 20:30
-
Нови два самолета F-16 Block 70 пристигнаха в България
За това съобщиха от Министерството но отбраната
03.10 | 20:15
Най-четени
-
Алгафари с ключов извод: Пеевски иска стабилна държава
Посланието на Пеевски към Радев
03.10 | 10:15
-
Евродепутатите от 4 групи в ЕП гласуват срещу Урсула фон дер Лайен
ЕП ще гласува вот на недоверие следващия четвъртък
03.10 | 14:30
-
Нов протест на млади лекари с искания за достойно заплащане и условия на труд
"Исканията ни не са само финансови. Искаме истински реформи в системата", заяви д-р Даниел...
03.10 | 16:15