Ето какво време ни очаква днес 23.02 | 08:19
Температурата на морската вода е 6°-7°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала

Днес преди обяд над западната половина от страната ще преобладава слънчево време, докато на изток облачността ще е значителна. Сутринта на места в Горнотракийската низина и по поречието на Дунав видимостта ще е намалена от мъгла. До вечерта над по-голямата част от страната ще се заоблачи, но ще се задържи почти без валежи. Ще духа слаб, в Източна България - умерен вятър от източната четвърт. Дневните температури ще се понижат и максималните ще са от 8°-10° в североизточните, до 18°-19° в крайните югозападни райони, в София - около 14°, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
Над Черноморието ще е предимно облачно, на отделни места - със слаби валежи от дъжд. Ще духа до умерен източен вятър. Максималните температури ще са 8°-11°. Температурата на морската вода е 6°-7°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.
Над планините от Западна България преди обяд ще преобладава слънчево време, но до края на деня и там ще се заоблачи. Ще се задържи почти без валежи. Ще духа слаб, предимно юг-югозападен вятър. Максималната температура на 1200 метра ще е около 9°, на 2000 метра - около 1°.
В петък ще има временни разкъсвания и намаления на облачността, но в повечето райони тя ще е предимно значителна, а на отделни места ще превали слаб дъжд. Вятърът ще се ориентира от юг-югозапад. Дневните температури ще се понижат, но ще се задържи топло за периода.
В събота облачността временно ще намалее, но след обяд отново ще се увеличи.
Вятърът от югозапад ще се усили, особено в Източна България и северно от планините. Температурите за кратко, но чувствително ще се повишат.
Водещи
-
Фестивалът на пясъчните фигури в Бургас с ново работно време от 1 септември
Организаторите приканват всички, които все още не са посетили „Града на приказките“, да се...
26.08 | 12:00
-
Ще има втори вход/изход на кв. „Сарафово“ в Бургас
Затова и Димитър Николов поиска от съветниците да дадат разрешение за изготвянето на нов...
26.08 | 11:45
-
Драстичен скок в цената на балсамовия оцет регистрира "Антиспекула"
Законови мерки срещу спекулата
26.08 | 11:33
-
Напрежение в Русе след смъртта на родилка
С викове „убийци“ протестиращи нахлуха в АГ-комплекса на болницата
26.08 | 11:14
Най-четени
-
20-годишен младеж от село Сушица заля с бензин и подпали родителите и сестра си след семеен скандал.
Тежки изгаряния
26.08 | 09:30
-
Лекарите от "Пирогов" продължават борбата за живота на 4-годишното дете, блъснато от АТВ в Слънчев бряг
Детето продължава да е в кома
26.08 | 09:59
-
Напрежение в Русе след смъртта на родилка
С викове „убийци“ протестиращи нахлуха в АГ-комплекса на болницата
26.08 | 11:14
-
Над 20 промени в закона за образованието влизат в сила поетапно 2
Подкрепа за Бургаския университет
26.08 | 09:16