Жив е! Намериха Петко Сертов 23.12 | 13:48
Бившият шеф на ДАНС е бил локализиран в хотел в атински квартал, съобщи гл. секретар на МВР

Бившият шеф на ДАНС Петко Сертов е бил локализиран в хотел в атинския квартал Лариса от полицията в Гърция. Това стана ясно от думите на главния секретар на МВР Светлозар Лазаров.
Българските власти призовават бившият председател на ДАНС да се обади в България, за да бъде снет от издирване, което се осъществява от Интерпол.
Сертов е бил забелязан в хотел в атинския квартал Лариса. Той се е регистрирал там на 20 декември с българската си лична карта, съобщава в. "24 часа".
Следващият ден е обикалял в района, разговарял е с различни хора на гръцки и английски. Вечерял е в таверната на хотела. На 22-и е напуснал хотела. Бил е сам, бил е спокоен, показват камерите на хотела.
Главният секретар на МВР уточни още, че процедурата по издирването му може да бъде прекратена, ако той се свърже с нашето МВР и се легитимира с личната си карта.
Сертов е в неизвестност от началото на месеца.
Съпругата на бившия председател на ДАНС Петко Сертов - Емилия Сертова бе категорична, че изчезването на съпруга й не може да се дължи на каквито и да било проблеми в семейството, битови причини или болест.
Тя е убедена, че съпругът й при никакви обстоятелства не би посегнал сам на живота си.
Петко Сертов се намира в неизвестност от 5 декември 2014 г. Той е оставил вкъщи своите мобилни телефони и е напуснал дома си, според информацията, която е дала неговата съпруга. Сертов се издирва и от Интерпол.
Петко Сертов бе първият директор на ДАНС от създаването на агенцията през 2008 г. до лятото на 2009 г., когато бе освободен от агенцията. След като е назначен с указ на президента, Сертов предлага кандидатурите на двамата си заместници - Иван Драшков и Николай Николов.
Впоследствие той оглавяваше и създадения през 2009 г. Център за превенция и противодействие на корупцията и организираната престъпност към Министерския съвет (БОРКОР). Сертов бе начело на центъра до март месец миналата година, когато бе освободен от премиера в оставка тогава Бойко Борисов.
Водещи
-
Шефът на МИ6: Няма абсолютно никакви доказателства, че Путин иска мирни преговори
Мур, който ще се оттегли от поста си в края на септември, се възползва от прощалната си реч,...
19.09 | 17:59
-
Атанас Запрянов: ВВС са готови за защита от дронове
Проекти за модернизация до 2032 година
19.09 | 17:40
-
КНСБ отчита драстични разлики при ориз, млечни продукти и плодове за август 2025
Динамика на цените през август
19.09 | 17:20
-
НОИ: Нито една пенсия няма да бъде намалена от 1 януари
Омбудсманът Велислава Делчева предупреди присъстващите за възможни телефонни измами, свързани...
19.09 | 17:05
Най-четени
-
Даниел Митов: Никой няма право да докосва полицай
Той бе запитан дали полицаите са уморени и недостатъчно обучени във връзка с трагичния...
19.09 | 14:15
-
Сменяме личния лекар по-лесно
Регистрационната форма за избор на личен лекар ще претърпи техническа преработка, като се...
19.09 | 11:59
-
Бойко Борисов с критика към Делян Пеевски: Никой не си е самодостатъчен
Борисов направи предложение от МОН да забранят излъчването на пленарните заседания, защото се...
19.09 | 09:59
-
Васил Терзиев предлага химните на България и Европа да звучат в класната стая на столичните училища всеки понеделник
А за децата в начален курс учебният ден да започва с физическа активност. Кметът на София ще...
19.09 | 13:15