Жителите на Драгичево ще блокират Е-79 25.01 | 09:48
Поставят ултиматум на властите да разрешат проблема с пътуването до София
В последните дни от Агенция пътна инфраструктура поставиха мантинела, която затвори северния изход на най-голямото пернишко село Драгичево, в резултат на което голяма част от жителите на селото са принудени да карат допълнителни 8 км., за да излязат на пътя за София. На 23.01.2019 г. жителите на с. Драгичево се събраха на общоселско събрание, за да определят своите последващи стъпки, една от които е протест, който да блокира международен път Е-79. Беше създаден инициативен комитет, който ще внесе жалба до кмета на Драгичево Виктор Викторов и до съответните институции и да се заеме с организацията на протестните действия. Жителите настояват за спешна среща с представители на АПИ, КАТ – Перник, КАТ – София, Областна администрация Перник и Областна администрация София.
Бяха обсъдени всички отрицателни последствия за жителите на селото, до които това действие на Агенция пътна инфраструктура ще доведе. Някои от тях са: няма да има резервен път за пътуващите от Перник към София и в случай на затваряне на пътя поради катастрофа, бедствие, необходимост от евакуация към София, няма да има алтернативен път; увеличени разходи на време, гориво, пари, образуване на километрични задръствания сутрин и чувствително увеличаване на времето за пътуване; вредни емисии; проблеми с маршрутките обслужващи не само Драгичево, но и Кладница и Рударци, поради удължените километри и време; отказ на фирми да извършват доставки за магазините в горната част на селото, поради удължаването на маршрута, което оставя много възрастни хора без алтернатива. Искането на драгичевци е да се отвори северният изход на селото максимално бързо. Друга важна тема, която бе обсъдена са ежедневните задръствания, в които жителите на с. Драгичево, както и на околните села губят много време, а така създалата се ситуация със затварянето на изхода допълнително утежни пътуването.
Исканията на жителите на с. Драгичево са:
1. Незабавно предприемане на действия по проектиране и изграждане на необходимото съоръжение на северния изход на с. Драгичево, за да може жителите да ползват изхода в най-кратки срокове.
2. Незабавно довършване на ремонта по пътя София-Перник, който да реализира ежедневно движение в две ленти посока София - от 06 до 11 ч., което искане е подкрепено и от жителите на съседните села Владая, Мърчаево, Рударци и Кладница, които активно ще се включат в протеста.
Водещи
-
Валерия Велева: ГЕРБ и ДПС са в легитимна уговорка
Подумите й това създава по-голямо спокойствие на правителството
25.10 | 18:00
-
Тръмп ще проведе среща с емира и с премиера на Катар на борда на Air Force 1
Държавният секретар на САЩ Марко Рубио ще се присъедини към него
25.10 | 17:19
-
Евтаназираха 194 животни в стопанството на Рилския манастир
В животновъдния обект на светата обител беше констатиран случай на шарка по дребните преживни...
25.10 | 17:00
-
Радостин Василев: Бюджетът ще дублира дефицита на 6-7 % и ще рефинансира с още 20 млрд. дълга
От МЕЧ се готвят за извънредни парламентарни избори, коментира той на среща с партийния актив...
25.10 | 17:40
Най-четени
-
Нови пожарни автомобили се очакват следващата година
Те ще бъдат изцяло колесни, верижни не са предвидени
25.10 | 10:40
-
Румяна Коларова: В България няма криза, а политическа драма
Драмата на Борисов е, че ще бъде приет бюджет, който няма да се хареса на коалиционните...
25.10 | 12:00
-
Григор Димитров се връща на корта
Гришо ще играе срещу французина Джовани Мпечи Перикар първия кръг на турнира по тенис на...
25.10 | 11:40