Жителите на кв. "Бъкстон" останаха без ток заради кражба 04.06 | 12:25
Не стига това, ами масово са изгорели елуредите на хората

Жителите на столичния квартал "Бъкстон" останаха без ток заради кражба на част от трансформатор. Откраднат е нулев меден проводник от силовия трансформатор до нулева шина в трафопост на ул. "Юнашка песен", 22 в столицата, уточниха от пресцентъра на ЧЕЗ.
Заради кражбата засегнатите потребители са останали без заземяване, което е довело до масово изгаряне на електроуреди и електромери. Причинената авария остави 19 блока в кв. "Бъкстон" без ток. Първият сигнал за липса на ток е подаден около 6:00 часа сутринта.
Аварийните екипи са се отзовали на сигнала в 6:20 часа. В момента се извършва възстановяване на електрозахранването и обход на засегнатите потребители.
"Очакваме компетентните власти да вземат адекватни мерки за защита на интересите на населението и съоръженията ни от непрекъснатите посегателства. Настояваме да се затегне режимът на изкупуване на скрап и да не се допуска изкупуване на кабели и други инфраструктурни елементи", заяви Стефан Апостолов, изпълнителен директор на ЧЕЗ.
Водещи
-
МВР купува необозначени патрулки за контрол на агресивните шофьори
Вътрешният министър каза също, че е необходимо да се създаде такова ниво на координация, което...
14.04 | 17:59
-
От 15 април до 31 май влиза в сила забрана за риболов в област Монтана
От ИАРА в Монтана съобщиха, че през 2024 година за нарушаване на забраната за риболов по време...
14.04 | 17:40
-
Politico: Лондон алармира - Путин иска Западните Балкани като следваща "площадка за игра"
Линии на разлома и увертюри в Косово
14.04 | 17:20
-
Песен за Сияна разплака русенци на протеста срещу войната по пътищата
Различни емоции от мъка, гняв и тъга бяха изписани по лицата на мъже, жени, деца, които се...
14.04 | 16:59
Най-четени
-
„Добре дошло, Бебе“: Раздават безплатни книжки за ваксините и отглеждането на деца в родилните у нас
На 8 април т.г. бе обявен конкурс за художествен текст „С думи срещу страха, с ваксини срещу...
14.04 | 15:30
-
Започва Страстната седмица
Днес, на Велики понеделник, започва Страстната седмица, която бележи последните дни от...
14.04 | 09:22
-
Двама души са транспортирани в болница „Пирогов“ след нападението в района на Централните хали в София
Пострадалият е бил откаран по спешност в най-голямата болница в столицата за спешна помощ с...
14.04 | 11:15