Жълт код за бурен вятър в 17 области у нас е обявен 16.05 | 16:40
Преди полунощ в Централна и Югоизточна България все още ще има валежи от дъжд, в отделни райони - значителни, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология.
Жълт код за бурен вятър в 17 области у нас е обявен от Националният институт по метеорология и хидрология.
Преди полунощ в Централна и Югоизточна България все още ще има валежи от дъжд, в отделни райони - значителни, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология.
След полунощ от запад валежите ще отслабват, а до сутринта в повечето райони и ще спрат. Утре ще бъде предимно слънчево, по значителна облачност ще има преди обяд в Източна България, където на отделни места все още ще превалява. Ще бъде ветровито с умерен и силен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще са между 15° и 20°, в София - около 15 градуса.

НИМХ
Преди обяд по Черноморието ще бъде предимно облачно и все още ще превалява дъжд. Около обяд облачността ще се разкъса до предимно слънчево време. Ще духа умерен до силен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 15° и 18°. Температурата на морската вода е 13°-16°. Вълнението на морето ще бъде около 1-2 бала.
Преди обяд в източната половина на Стара планина, в Странджа и Сакар облачността все още ще е значителна и на места ще превалява дъжд, в сутрешните часове - над 2200 m надморска височина ще превалява сняг. След обяд ще е предимно слънчево. Ще бъде ветровито със силен вятър от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около девет, на 2000 метра - около 3 градуса.
В неделя ще преобладава слънчево време, в сутрешните часове на места в равнините ще има намалена видимост, а в котловините и по високите полета ще се образува слаба слана. В следобедните часове, главно над планинските райони ще се развие купеста облачност, но само на изолирани места ще превали краткотрайно. Северозападният вятър ще отслабне, в сутрешните часове временно и ще стихне, а през деня ще се ориентира от запад-югозапад. Преобладаващите минимални температури ще бъдат между пет и десет градуса, по високите полета и в котловините - между един и три градуса, максималните ще бъдат между 17 и 22.
В началото на новата седмица въздушната маса над страната ще е неустойчива. Слънчеви часове ще има главно преди обяд. Около и след обяд над планинските райони ще се развива купеста облачност, но само на отделни места ще превали и прегърми. Температурите слабо ще се повишат.
Водещи
-
Илияна Йотова: Трябва да спрем с този нихилизъм към собствената ни памет
155 години на Българската екзархия означават 155 години българска държавност, каза още тя
27.12 | 17:59
-
Продължават проблемите с електрозахранването в Северозападна България
Заради натрупалия сняг и образувалия се лед по проводниците, няколко селища във Врачанско бяха...
27.12 | 17:45
-
Дни преди официалното приемане на еврото в България на 1 януари 2026 година, обменните бюра в Одрин предприеха знакова промяна
Краят на една епоха
27.12 | 17:15
Най-четени
-
Платете битовите си сметки сега: от 29 декември до 5 януари плащането ще е затруднено
Причината е смяната на левовете с евро
27.12 | 11:15
-
Азис поиска 100 бона хонорар за Нова година!
Чалга кралят настоява за огромна сума, за да отклони ангажиментите и да си стои у дома.
27.12 | 13:45
-
Шон „Диди“ Комбс ще посрещне 2026 г. зад решетките с меню, богато на протеини
Вечерята ще включва паста с доматен сос и кюфтета, със салата и чеснов хляб като гарнитура,...
27.12 | 11:30
-
Почина Мария Карафезиева
От оркестър "Тракия" изразиха своята дълбока скръб и признателност към дългогодишната си...
27.12 | 16:45