За трети път преизбраха Сергей Станишев за лидер на ПЕС 08.12 | 09:51
Това стана на конгреса на европейските социалисти в Лисабон

За трети път преизбраха Сергей Станишев за лидер на ПЕС. Това стана на конгреса на европейските социалисти в Лисабон.
В избора са участвали 323 делегати. От тях 270 са подкрепили Сергей Станишев за трети мандат. 23 са били против, а 29 са се въздържали. Един от делегатите на конгреса е подал бяла бюлетина. Резултатът показва, че Сергей Станишев получава 84% подкрепа. В реч преди гласуването лидерът на ПЕС заяви, че неговата визия за Европа - Европа, която е справедлива, свободна и устойчива.
"Тази година ще бъде решаваща година за нашата партия и бих искала да благодаря на семейството на ПЕС за това, че се довериха на мен като на президент - с нетърпение очаквам да водя партията на следващите избори. Но повече от това бих искал да им благодаря и всички наши страни-членки и активисти, за техните ангажименти и усилия. Миналата година заявих, че Европа спешно се нуждае от постепенно подновяване. Този конгрес доказва, че това подновяване е в много голяма степен. Нашата партия е по-обединена и мотивирана от всякога и имаме силна политическа платформа и общ кандидат, докато влизаме в изборите за Европейски парламент." Това каза Сергей Станишев.
"На предстоящите избори ще се занимаем с проблемите на милиони европейски граждани. Ще защитим работници, които се страхуват, че работата им ще бъде поета от роботи. Ще разширим защитата на служителите в цифровата икономика. Ще се борим за равни права и равно заплащане за мъжете и жените. Ние ще бъдем твърди за демокрацията и правата на човека. Ще предотвратим изменението на климата и опазването на околната среда. Ще се противопоставяме на националистите и популистите. Ние ще предизвикаме консерваторите. Ще изграждаме нови съюзи в името на гражданите. Ще засилим отслабена Европа. Нашата Европа е една справедлива, свободна и устойчива Европа за всички граждани ". Така завърши преизбраният лидер на ПЕС.
Водещи
-
Шефът на МИ6: Няма абсолютно никакви доказателства, че Путин иска мирни преговори
Мур, който ще се оттегли от поста си в края на септември, се възползва от прощалната си реч,...
19.09 | 17:59
-
Атанас Запрянов: ВВС са готови за защита от дронове
Проекти за модернизация до 2032 година
19.09 | 17:40
-
КНСБ отчита драстични разлики при ориз, млечни продукти и плодове за август 2025
Динамика на цените през август
19.09 | 17:20
-
НОИ: Нито една пенсия няма да бъде намалена от 1 януари
Омбудсманът Велислава Делчева предупреди присъстващите за възможни телефонни измами, свързани...
19.09 | 17:05
Най-четени
-
Сменяме личния лекар по-лесно
Регистрационната форма за избор на личен лекар ще претърпи техническа преработка, като се...
19.09 | 11:59
-
Бойко Борисов с критика към Делян Пеевски: Никой не си е самодостатъчен
Борисов направи предложение от МОН да забранят излъчването на пленарните заседания, защото се...
19.09 | 09:59
-
Даниел Митов: Никой няма право да докосва полицай
Той бе запитан дали полицаите са уморени и недостатъчно обучени във връзка с трагичния...
19.09 | 14:15
-
Мирчев: България има трима премиери
"Вие знаете, че премиер номер 3 е истинският - голямото Д. Ние ще пуснем въпроси до всички...
19.09 | 10:59