Забраниха на шофьори и ватмани в София да продават билети 12.03 | 11:48
ЦГМ препоръчва на живеещите в синя и зелена зона да заявяват паркиране до дома си онлайн

Със заповед на кмета на София се забранява продажбата на билети от шофьорите в обществения градски транспорт. Това е една от мерките на Столична община във връзка с коронавируса, предаде БГНЕС.
Фандъкова съобщи пред общинските съветници, че се въвеждат допълнителни мерки в детските градини. Въвежда се дезинфекция на общите пространства в детските заведения по 4 пъти на ден, строг контрол при приемането на децата в началото на деня. Ще се проверява и самият персонал на учебните заведения. Медицинските сестри по преценка ще имат право да връщат деца, дори и да имат медицински бележки, че са здрави.
Паралелно с това от Центъра за градска мобилност препоръчват на хората, живеещи в районите с платено паркиране (синя и зелена зона) да не ходят до офисите, за да подновяват или заявяват паркиране на автомобилите си в района на дома си. "С оглед на необходимата превенция срещу разпространението на COVID-19 препоръчваме да използвате онлайн платформата за услугата "Локално платено паркиране" https://www.sofiatraffic.bg/bg/parking/vignettes вместо посещение в нашите офиси”, апелират от ЦГМ.
Водещи
-
Спират камионите по част от „Тракия“ всеки петък и неделя от август
Моторните превозни средства над 12 тона, включително с ремаркета и полуремаркета, ще могат да...
07.08 | 17:57
-
Българските проститутки вече таксуват в евро
Проверка в сайтове, които предлагат жрици на любовта, показа, че офертите вече са не само в...
07.08 | 17:40
-
Пловдивският окръжен съд намали паричната гаранция на Георги Георгиев
В мотивите си магистратите посочват, че продължителността на задържането влияе на оценката за...
07.08 | 16:45
-
Заведение, което работи без категоризация, констатираха контролните органи при масова проверка в Созопол
С какво нещо ми помага това евентуално във връзка с моята дейност, аз правя пици", коментира...
07.08 | 16:15
Най-четени
-
Как ще изглеждат бъдещите евробанкноти?
Това са: "Европейската култура“, насочена към споделени културни пространства и значими...
07.08 | 13:00
-
Няколко столични квартала са без топла вода поради аварии
Засегнати са жителите на ул. "Калина Малина" № 1 и бул. "Шипченски проход" № 23 в Гео Милев....
07.08 | 12:30
-
Последен ден за търговците да подготвят изписването на цените на стоки и услуги – и в лева, и в евро
Етикетите трябва да показват с еднакъв шрифт двете цени
07.08 | 09:45
-
БДЖ въвежда от утре двойно обозначение на цените - в лева и в евро
То ще се прилага за всички хартиени превозни документи, електронни билети, както и в ценовата...
07.08 | 15:45