Загрижиха се за националното самосъзнание на българите зад граница 27.08 | 12:36
Намаляват таксата им за пребиваване у нас

Страната ни ще запазва националното самосъзнание на българските общности в България чрез финансови облекчения.
На заседанието си днес служебното правителство реши чуждестранните студенти с български произход да плащат символични такси за получаване на разрешение за пребиваване в България. Това ще важи за докторантите и специализантите.
Министрите одобриха промени в Тарифа №4 за таксите, събирани в системата на МВР. Така учещите у нас ще дължат само 5 на сто от таксите за издаване на разрешение за продължително, дългосрочно или постоянно пребиваване в страната ни.
Те са в размер от 200 до 1000 лв. и след приетата промяна тези чуждестранни студени ще плащат за документа между 10 и 50 лева.
За тях вече съществуват други облекчения, като сега те заплащат учебни такси, равни на дължимите от българските студенти. Значителното намаляване и на таксите за придобиване на разрешение за продължителен престой у нас е нова предпоставка за улесняване на достъпа им до родното висше образование.
Водещи
-
Космолог предсказа кога ще свърши Вселената
Показахме не само, че колапсът е възможен, но и кога и как може да се случи, заявява проф....
12.10 | 13:20
-
Експерт: За да се преодолеят огромните загуби на "Топлофикация София", цените трябва да се вдигнат
Задържането на цената на топлоенергията и закърпването на тежкото финансово положение на...
12.10 | 13:00
-
Десетки хиляди на пропалестински протест в Лондон
Имаше и контрапротест и се стигна до сблъсъци и арести
12.10 | 12:20
Най-четени
-
Държавата е основен работодател в една пета от общините
Това показва анализ на Института за пазарна икономика
12.10 | 10:00
-
Посрещнаха с хляб-сол и гайди златния Насар
Българската звезда във вдигането на тежести се завърна късно снощи в родината с третата си...
12.10 | 09:00