Задържаха главния архитект на Кърджали за 24 часа 19.08 | 18:40
Причината - проверка за длъжностно престъпление, той отрича

Главният архитект на Кърджали Делин Запартов, съобщава Би Ти Ви. Арестът е на МВР и е за 24 часа. Задържането е във връзка с проверка за длъжностно престъпление. По първоначални данни става дума за случай, в който от мъж е била поискана 5-цифрена сума, за да се издаде разрешение за строеж на жилищна сграда в Кърджали. Разпитан е свидетелят, от когото са искани парите. Уведомена е Окръжната прокуратура в Кърджали. Към момента спрямо Запартов няма повдигнато обвинение. "Мръсна, гадна, долна клевета", коментира пред журналисти на влизане в Областна дирекция на полицията главният архитект на Кърджали.
Само ден по-рано стана известно, че е задържан бизнесмен, посредничил в рушветчийска схема при издаване на разрешение за строеж на сграда, както и, че на мушката е висш служител на общината. Новината най-напред бе съобщена тази вечер от местния сайт rodopi24.
Малко по-късно БТА даде подробности, като информацията на агенцията е била потвърдена от полицията. Претърсен е бил офисът на главния архитект Делин Запартов. От там е иззета документация. Повод е предварителна проверка, започнала по данни за искан подкуп. Твърди се, че от февруари до август Запартов, в съучастие с друг мъж, искал от Баяр Делимехмед от Ардино 50 000 евро, за да му бъде издадено разрешение за строеж на жилищна сграда в Кърджали. За документиране на престъпната дейност са приложени специални разузнавателни средства. Вчера е разпитан Баяр Делимехмед.
Според rodopi24 акцията е стартирала още в сряда, като като ден по-късно задържаният бизнесвен бил освободен. За Запартов пък се твърди, че имал здравословни проблеми.
Източник: Сега
Водещи
-
Важна новина за пенсионните фондове и еврото
"Ние сме абсолютно готови и решени във всяка една таква ситуация да реагираме и съответно да...
11.09 | 16:30
-
"Енерго-Про": От „Български пощи“ не ни превеждат събраните суми за ток
Най-засегнати са възрастните хора
11.09 | 15:30
-
Млад австриец загина при инцидент в България
"Обичам приключенията“, споделя Мориц в едно от последните си послания, обяснявайки какво го...
11.09 | 14:59
Най-четени
-
ДБ призоваха: Има само една достойна стъпка - моментална оставка на МВР министъра
По думите на Мирчев ресорното министерство се е превърнало в една фасада.
11.09 | 10:15
-
Желязков: Съпротивата срещу еврото е политическа, а не икономическа
Той подчерта, че опонентите на еврото използват темата преди всичко за политически цели, за да...
11.09 | 12:00
-
Седмица след дерайлирането на трамвая в София: Обвиняемият се изправя отново пред съда
Случаят е от 2 септември и се разигра в района на румънското посолство. По чудо няма...
11.09 | 10:30
-
Как се отчита потреблението на топлата вода при профилактика?
"Когато има авария и до апартамента ни не стига топла вода, кранчето на топлата вода трябва да...
11.09 | 12:45