Задържаха имама, обвинен в радикален ислям в Пазарджик 25.11 | 10:31
Нищо не съм направил, каза той

Полицията е извела от джамията "Абу Бекир" духовния водач и лидер на мюсюлманите в ромския квартал "Изток" на Пазарджик Ахмед Муса Ахмед.
Той е бил качен в полицейски автомобил и отведен в неизвестна посока. По думите му той "няма представа" какво се случва, информира в. "24 часа". Ахмед Муса е обяснил, че не знае от какво е провокирана тази акция на ДАНС.
Пред "Абу Бекир" са се събрали десетки жители на квартала, които коментират, че задържането на Ахмед Муса Ахмед е неправилно и че напрежението го създават именно силите на ДАНС и МВР.
В същото време в квартал "Изток" продължават да пристигат полицейски екипи, които блокират улиците на квартала. Хората, събрали се пред джамията, твърдят, че не знаят защо тя е блокирана, а са разбрали, че вътре се извършва претърсване.
Повечето от жителите на квартал "Изток" твърдят, че не знаят пред домовете на кои от съкварталците им има жандармерия. Постове на жандармерията има пред някои от новопостроените къщи в близост до джамията. Ситуацията в квартала засега е спокойна.
"Вероятно ще има задържани след акцията, която ДАНС и спецпрокуратурата провеждат в Пазарджик", заяви директорът на "Публична комуникация" към главния прокурор Малина Александрова. По думите ѝ ще има повече информация, след като прокурорите първо си свършат работата и след като минат първите процесуално-следствени действия.
Жандармерия има и пред училището в Пазарджик, където децата от ромския квартал учат, малките отказват да влязат в сградата. Според децата учителите са казали, че няма от какво да се страхуват и днес ще се учи нормално. Част от тях обаче са се върнали и не са отишли на училище.
Освен в района на джамията "Абу Бекир" в квартал "Изток" в Пазарджик полицейско присъствие има и в района на улица "Янтра", където живеят повече роми, съобщи в. "Труд".
Водещи
-
Софиянци без наземен градски транспорт и в четвъртък
Синдикатите предупредиха протестиращите, че подкрепят исканията им за 15% увеличение на...
14.05 | 21:00
-
МФ отвърна на зам.-кмета на София
По-рано Иван Василев обяви на брифинг, че МФ разпространява внушения и невярна информация за...
14.05 | 20:45
-
Весела Лечева: БОК е на прага на международен скандал
Законите в България трябва да се изпълняват, настоя тя
14.05 | 20:30
-
Вижте всички решения на МС от днес
Одобрени са промени в Закона за кадастъра и имотния регистър: Документите от кадастъра стават...
14.05 | 20:00
Най-четени
-
Костадинов към Киселова: Вие си позволихте да сте над Конституцията
"Най-лошото е, че не сте вие сама като личност, защото всички знаем, че го направихте, защото...
14.05 | 11:15
-
Пеевски: Правителството трябва да изкара пълен мандат
Според него оставката на председателя на Народното събрание Наталия Киселова не стои на дневен...
14.05 | 13:20
-
Всеки ден у нас един човек става милионер
Все повече хора взимат банкови кредити в размер над 1 млн. лв., показват данните на БНБ
14.05 | 12:15