Закопчаха двама рекетьори, прибрали 3 бона от жертвата си 28.11 | 11:01
Заплашвали мъж от с. Трудовец, че ще отвлекат жена му, за да им дава редовно пари

Двама рецидивисти са задържани за изнудване в Ботевград.
Рекетьорите били спипани в момента, в който жертвата им си плащала поредната "вноска", след като униформените им устроили капан.
Разплитането на случая започнало, след като вчера (27 ноември) в полицията позвънил 40-годишен мъж от село Трудовец и се оплакал, че от около четири месеца е заплашван и изнудван от двама непознати.
По негови изчисления до момента им е броил около 3000 лева, като последната "вноска" била от 300 лева. Мъжът обяснил, че не е потърсил помощ по-рано, защото се страхувал от заплахите на изнудвачите.
Криминалистите действали незабавно и съвсем скоро двамата рекетьори паднали в капана им. Това са 35-годишен мъж от Ботевград с инициали И. И./35г./ и неговият съгражданин Р. Ц. на 52 г.. И двамата са регистрирани за кражби, а по-възрастният е и осъждан.
Изяснено е, че през последните няколко месеца, двамата системно заплашвали жертвата си, притискали я със закани, че ще отвлекат жена му и ще я принудят да проституира или че ще го пребият до смърт.
За да прибират парите, изнудвачите избирали дома на потърпевшия, работното му място и други места в Ботевград.
Двамата са задържани в момент на получаване на поредната сума от 100 лева. Сега са в полицейския арест за 24 часа и срещу тях е образувано досъдебно производство.
Водещи
-
За по-чист въздух: София инвестира нови 6 млн. лв. в зелена инфраструктура
„Проектът ще подкрепи усилията ни за подобряване качеството на живот на хората в София.
05.05 | 12:00
-
През май - гръмотевични бури и температури до 33 градуса
Тя подчерта, че почти през цялото второ десетдневие от месеца оставаме в неустойчивата...
05.05 | 11:30
-
Съществуват три вида пушачи, 50% не искат да откажат цигарите
Норвежкият институт за обществено здраве идентифицира три типа никотинови потребители, които...
05.05 | 11:00
-
10371 българи, които се осигуряват задължително за втора пенсия, са се отказали от нея
НАП води електронен регистър на тези хора, както и на възобновилите участието си в УПФ.
05.05 | 10:45
Най-четени
-
На 5 май линиите на градския транспорт в София работят по празнични разписания
На 2 май, след празничния 1 май, градският транспорт също беше с празнично разписание.
05.05 | 09:45
-
"Възраждане" внася трето предложение за референдум за лева
След дискусията ще последват протести като форма на натиск срещу правителството, обяви...
05.05 | 10:15