Зам.-главният секретар на МВР: Криминалният контингент се преориентира към трафик на мигранти 23.07 | 09:45
Това обяви Живко Коцев

Има преливане на криминалния контингент от търговията с наркотици и крадени коли към каналджийство и прекарване на нелегални мигранти през страната. Това разкри в студиото на "Събуди се” коментира зам.-главният секретар на МВР - Живко Коцев.
Той коментира и новата опасност и смъртните случаи след употреба на синтетичен наркотик. Става въпрос за фентанил - болкоуспокояващо вещество, което се превръща в смъртоносно при смесването му с други наркотици. След серията смъртни случаи кабинетът обяви, че засилва борбата срещу наркотиците, а в страната тече и специализирана акция срещу наркоразпространението.
По думите на Коцев вече има трима обвинени - две жени и един мъж, и тримата криминално проявени. "Колегите за кратко време са успели да влязат в дирите на разпространителите. Продължаваме да уточняваме дали се касае за форма на съучастие или по-сериозна престъпна дейност, свързана с организирана престъпна група”, уточни той. Установените наркотици с високо съдържание на фентанил са 6 кг. Образувани са 6 досъдебни производства и има задържани 8 лица в София, Варна и Добрич, допълни зам.-главният секретар на МВР.
Водещи
-
Джартов: Обстановката в страната е сравнително спокойна, регистрирани са 30 произшествия
Нашите екипи продължават работят по отстраняването на отломките от наводнението в Елените,...
06.10 | 17:59
-
Кризисен щаб заседава в Пловдив заради очакваните поройни дъждове
По данни на представителите на „НЕК“ нивото на язовирите заради дъжда през последните дни се...
06.10 | 17:22
-
Два тира катастрофираха днес в Прохода на Републиката
Временно движението в района на произшествието се осъществява в една лента заради почистване...
06.10 | 17:00
-
Иззети са над 30 флакона с райски газ, компетентните институции съставиха 8 акта на длъжностни лица в три търговски обекта
Съвместните проверки на контролните органи са в ход на територията на цялата столица
06.10 | 16:30
Най-четени
-
Костадин Костадинов: Ще подам сигнал до Прокуратурата за национално предателство от страна на Бойко Борисов
Той припомня че предишната среща на Борисов с Тръмп през 2019 г. струвала на България 3...
06.10 | 12:45
-
От неделя отпадъците на домакинствата с над 300 хиляди столичани се събират временно от общинското предприятие за третиране на отпадъци
Боклукът ще се събира за две седмици, включително в специални контейнери за строителни...
06.10 | 10:30
-
Мост се срути в Бургаско, в близост до Царево
„Още една трагедия, това е път II-99 малко след село Изгрев. Този мост вече веднъж е бил...
06.10 | 12:30
-
Червен, оранжев и жълт код за опасно време са обявени за вторник 7 октомври 2025 г.
Червеният код важи за част от областите Хасково, Ямбол и Силистра, както и за целите Добрич,...
06.10 | 12:15