Заплатите в НДК били по-големи от президентската 14.11 | 18:05
Не може НДК да е на печалба, щом има 11 млн. лв. задължения, смята Стоянович

Заплатите на членовете на сменения борд на НДК са надхвърляли в пъти президентската заплата. Това съобщи министърът на културата Петър Стоянович в парламентарната комисия по култура и медии.
Той отговори на въпрос на народния представител от ГЕРБ Ирена Соколова защо се е наложила смяната на борда на НДК, при положение, че той е увеличил приходите и дори е извел НДК на печалба, съобщава в. "Стандарт”.
Стоянович посочи, че не е възможно НДК да е на печалба, при положение, че има 11 млн. лв. задължения към държавата и старото ръководство не е успяло да спре движението надолу.
Министъра определи като несъразмерни заплатите на борда на фона на тези задължения и не пожела да прави оценка дали ръководството е успешно или не, тъй като очаква ревизорите да се произнесат с доклад. НДК се готви за "съсредоточие на европейското председателство на България на ЕС през 2018 г."
Депутатът от Коалиция за България Мартин Захариев попита докъде е стигнала подготовката на Националната стратегия за култура и как комисията по култура може да окаже съдействие за финализирането на документа.
Министър Стоянович потвърди, че стратегията е негов приоритет от първия му ден на поста и се работи по нея.
Водещи
-
Лидерите на ЕС одобриха приемането на България в еврозоната
На 4 юни официално страната ни получи положителна оценка от ЕЦБ и от ЕК
27.06 | 00:31
-
Крум Зарков: Нямаме независима Прокуратура по смисъла на Конституцията
Само Борисов и Пеевски могат да предизвикат избори, смята той
26.06 | 21:00
-
Първан Симеонов: Няма логика за избори през есента
ДПС-НН може да се превърне в една от двете най-големи политически сили, а ПП никога не е била...
26.06 | 20:45
-
Кьовеши удари стоки от Китай без мита и ДДС в България и още 13 страни
Престъпната схема е нанесла щети за 700 млн. евро
26.06 | 20:30
Най-четени
-
Лидерите на ЕС одобриха приемането на България в еврозоната
На 4 юни официално страната ни получи положителна оценка от ЕЦБ и от ЕК
27.06 | 00:31
-
Ивелин Михайлов: България се управлява от мафия, по-тежка от Коза ностра
"Кражбите при ГЕРБ и ДПС са лесно доказуеми", заяви лидерът на "Величие"
26.06 | 14:10
-
Протест срещу еврото и в центъра на Брюксел (СНИМКИ, ВИДЕО)
Събитието привлече вниманието на местните и европейските институции,
26.06 | 19:00
-
Ново 20! Отварачката минава под венчило за 4-и път!
Щастливото събитие е предвидено за средата на август
26.06 | 16:45