Започва борбата срещу кърлежи и гризачи 31.03 | 09:45
Ще бъдат обработени паркове, градини и зелени площи

Започва борбата срещу кърлежи и гризачи. От днес ще се сложи началото на първите годишни обработките на паркове, градини и зелени площи, зелени ивици към транспортни обекти, гробищни паркове на територията на общината срещу кърлежи и гризачи (дезакаризация и дератизация).
В момента се прави ларвицидна обработка срещу комари на речни корита, естествени и изкуствени водоеми. Обработват се общински зелени площи, съгласно сключените договори на Столичната община.
Преди започване на обработките фирмата – изпълнител трябва да представят времеви график на работа, валиден при благоприятни климатични условия. Обработките ще се извършват сутрин до 10:00 часа, а срещу комари - вечерта след 20:00 часа.
Третираните терени трябва да се обезопасяват от изпълнителите предварително, както и да бъдат поставени съобщения с информация за вида обработка. Специализиран контрол ще се осъществява от експерти на Столичната регионална здравна инспекция.
Водещи
-
Горят бунгала край плажната ивица в Поморие (ВИДЕО)
Причините за пожара ще бъдат изяснени след пълното му загасяне
20.05 | 15:45
-
Ново 20! Боби Ваклинов прави народно движение (ВИДЕО)
Журналистът подчерта, че основната кауза на движението ще бъдат децата – „Нашата България“,...
20.05 | 15:30
-
„Политико”: Белгия иска ЕП да свали имунитета на евродепутата Никола Минчев
Разследват предполагаемото му участие в корупционен скандал, свързан с китайска технологична...
20.05 | 15:18
-
ЕС със 17-и пакет санкции срещу Русия
Европа заплаши Москва с по-тежки наказания, ако не се съгласи на примирие в Украйна
20.05 | 15:10
Най-четени
-
Синдикати: Готови сме отново за стачка в градския транспорт
Синдикатите са против сливането на транспортната система в едно дружество.
20.05 | 09:45
-
Метрото продължава да работи с допълнителни влакове въпреки възстановеното движение на наземния транспорт
Шестдневна блокада
20.05 | 08:45
-
Откриват паметник за лекарите, загинали от COVID-19
Паметникът се намира в двора на болницата, вляво от входа на параклиса.
20.05 | 10:15
-
Васил Терзиев поиска от Теменужка Петкова да се произнесе до 3 дни за сметосъбирането
Те са предоставени в края на март на Агенцията по обществени поръчки, която е подчинена на...
20.05 | 12:15