Започва раздаването на храни за социално слаби и в София 04.10 | 18:27
Продуктите ще се предоставят на два транша

В София започва раздаването на хранителните помощи от ЕС, съобщават от пресслужбата на Българския Червен кръст (БЧК).
Министърът на земеделието и храните Димитър Греков, Васил Грудев - изпълнителен директор на ДФ "Земеделие" и председателят на БЧК Христо Григоров ще открият кампанията.
Храните ще бъдат дарени на социално слабите по програмата "Разпределяне на храни от интервенционните запаси на Европейския съюз".
Откриването ще бъде в 9.30 ч., в раздавателния пункт на БЧК "Сточна гара". През тази година в 31 областни склада на БЧК ще бъдат раздадени 16 165 523 кг хранителни продукти на обща стойност 34 417 343 лв., а всеки бенефициент ще получи 47 кг за цялата година.
Продуктите ще се предоставят на два транша. В София ще бъдат подпомогнати 18 195 души с общо 855 165 кг хранителни продукти. Информация за графика, по който ще се раздават продуктите, може да се получи в съответната областна/столична организация на БЧК и на интернет страницата www.redcross.bg.
Продуктите за втория транш ще се раздават в периода 2-20 декември. След приключване на програмата нераздадените хранителни продукти ще бъдат предоставени по списък, одобрен от ДФ "Земеделие", на социални и психиатрични заведения в цялата страна.
Водещи
-
Гуцанов: Инвестициите в социална политика са инвестиция в бъдещето
Eдин ТЕЛК води до много други плащания, следва да се види кой наистина има нужда от такава...
11.10 | 12:20
-
Жената на министър Георг Георгиев става водеща на новините в НОВА
Интересни рокади в ефира на телевизията
11.10 | 12:00
-
Израел нанесе удари в Южен Ливан - има жертва и ранени
Ливанският президент Жозеф Аун осъди среднощните израелски удари срещу „граждански обекти“
11.10 | 11:40
Най-четени
-
Христo Грoзев получи наградата Европейски журналист на годината
Тържествената церемония на фестивала PRIX EUROPA се състоя в Кметството на Берлин
11.10 | 10:20
-
Протест "Гласът на народа срещу насилието над деца" в Бургас и други градове
Сигналът за насилие на детска възпитателка върху 4-годишно момиче е от преди 10 месеца, но за...
11.10 | 10:00
-
Сериозни прмени движението заради традиционния Софийски маратон
Променят се и маршрутите на градския транспорт
11.10 | 09:48