Започва фестивалът „София диша” 12.08 | 09:28
Акцент на второто издание е литературата
На 12 август (неделя) в 18:30 часа кметът на София Йорданка Фандъкова ще посети фестивалът "София диша”.
Акцент на второто издание е литературата. "София диша” се реализира със съдействието на Столична община и е в подкрепа на кандидатурата на града за "Европейска столица на културата 2019”.
От 18:30 часа ще започне "Поетически трубадурски двубой” на пл. "Райко Даскалов” (на градинката между ул.”Солунска” и ул.”Ангел Кънчев”).
На събитието се очаква да присъства и заместник-кметът Тодор Чобанов.
Предвижда се публично четене, ще бъдат представени някои интересни български автори. Организаторите са предвидили още различни литературни игри и изненади. В детството пък ще ни върне инициативата "Игри без играчки”.
Водещи
-
Край на два ремонта по АМ "Тракия", влиза в сила забрана за тирове
Също днес се възстановява движението и между 282-и и 287-и км в област Ямбол.
26.06 | 12:15
-
МТСП ще финансира 47 проекта за достъпна жилищна среда за хора с увреждания
Министерството на труда и социалната политика (МТСП) ще финансира 47 проектa в 23 общини, чрез...
26.06 | 11:59
-
Посмъртно: Любен Дилов-син е обявен за почетен гражданин на София
Решението за присъждане на званието на Любен Дилов-син беше подкрепено от 42-ма общински...
26.06 | 11:30
-
Заедно с DARA: Карлос Насар става лице на България пред света
По време на срещата министър Димитров подари на Карлос Насар статуетка с българска роза, която...
26.06 | 11:15
Най-четени
-
Очевидец на сблъсъка с трима загинали на „Тракия“ твърди, че не е имало спирачен път
Ключови детайли за разследването
26.06 | 09:15
-
Вадят на светло посредниците в онлайн залаганията
От новото облагане МФ очаква 100 млн. евро. платени данъци за тази година и 150 млн. евро за...
26.06 | 10:15
-
Проблемът с безводието, водопроводите и напоителните системи ще бъде обсъден на работна среща в Министерския съвет
Приоритетно ще се идентифицират населени места с дефицит на водоизточници и компрометирани...
26.06 | 09:59
-
Автомобил се вряза в дентален кабинет в София
Инцидентът е станал вчера (25 юни) на ул. "Горски пътник"
26.06 | 10:30