Започват да борят битовата престъпност 10.02 | 07:12
Специализирана полицейска операция започва в цялата страна

Специализирана полицейска операция започва на територията на цялата страна. Акцията е във връзка с предприетите мерки за противодействие на битовата престъпност след зачестилите случаи на грабежи и кражби на имущество от жители на малки и отдалечени населени места.
В акцията ще участват служители на дирекцията "Специализирани полицейски сили" при ГД "Национална полиция" и на областните дирекции на МВР, предава БТА.
Преди по-малко от седмица главният секретар на МВР Светлозар Лазаров съобщи, че жандармерия и патрули на КАТ ще помагат в борбата с битовата престъпност.
Ръководството на полицията ще извади и катаджиите, които да дебнат по входно-изходните артерии на градовете и малките населени места. Отделно от това криминалният контингент ще бъде подложен на честа "профилактика". Незаконните депа за черни и цветни метали също ще бъдат обект на наблюдение. Оказионите и заложните къщи ще се проверяват ежедневно.
Водещи
-
Освободиха вицепрезидента на КНСБ Тодор Капитанов
Той определи действията спрямо него като натиск и полицейски произвол
14.07 | 15:20
-
Въвеждат ясни критерии как трябва да изглеждат етикетите на стоките
Правителството предприема законови промени, даващи повече правомощия на КЗП
14.07 | 15:10
-
Председателката на АЛДЕ иска среща с еврокомисаря по правосъдие заради ареста на кмета на Варна
В сряда по този повод е предвиден протест пред Европейския парламент
14.07 | 15:00
Най-четени
-
Надежда Йорданова: Подготвяме вот на недоверие през септември
Йорданова изрази мнение предстоят ли нови избори в страната.
14.07 | 09:59
-
Тежка година за българското овощарство – след катастрофалните загуби при черешите, сега и реколтата от праскови
Последният удар идва от бурята в Сливенско, придружена с ветрове със скорост до 100 км/ч,...
14.07 | 10:59