Започна второ дело срещу мнимия кардиолог д-р Иван Вуцов 05.02 | 16:26
Съдят го в София и в Стара Загора за фалшивата му диплома по специалност
Съдът в Стара Загора е образувал дело срещу д-р Иван Вуцов затова, че е използвал фалшива диплома за кардиолог. Той е обвиняем за това, че е използвал фалшивата си диплома по кардиология в болнични заведения в града, при това с ясното съзнание, че нанася вреда на пациентите, съобщава БНР.
Проф. Алексей Алексеев – зам.-ректор на Медицинска академия съобщи, че е изпратил нотариално заверени копия от протоколите на двата изпита, на които д-р Вуцов се е явявал за специалност "кардиология", но не ги е издържал.
Дело срещу мнимия кардиолог започна и в Софийския районен съд. Досега по него е имало едно заседание.
От Етичната комисия на Българския лекарски съюз са предоставили още миналата година цялата документация по случая "Вуцов" на Районната колегия в Стара Загора, но досега тя не се е произнесла по казуса.
Д-р Вуцов продължава да работи в бургаската частна болница "Бургасмед".
Делото в Старозагорския районен съд е насрочено за 25-и март тази година.
Водещи
-
Недялко Йорданов: Бойко ми спаси живота - прати самолет в Бургас да ме докара във ВМА
Не го харесвам като политик, но е добър човек, сподели поетът
21.12 | 18:00
-
Опасни ли са мокрите кърпички за почистване?
21.12 | 17:20
-
Първан Симеонов: Президентът е добре да изчака до лятото за своя партия
По думите му новоучредената партия "Трети март", която заявява, че приема президента Радев за...
21.12 | 17:00
Най-четени
-
Шести блок на АЕЦ „Козлодуй“ ще бъде спрян по-рано заради установен дефект
Няма отделяне на радиоактивни вещества, съобщиха от ядрената централа
21.12 | 09:45