Започна и печатането на избирателните списъци 17.03 | 17:39
Списъците ще бъдат по избирателните секции до края на предизборната кампания

Главна дирекция "Гражданска регистрация и административно обслужване" (ГРАО) към Министерството на регионалното развитие и благоустройството започна отпечатването на избирателните списъци за предстоящите избори на 26 март. Те ще бъдат предадени на областните управи до края на следващата седмица. Масивът с данните на лицата, които имат право да гласуват, е формиран на база извършена актуализация на Национална база данни "Население".
Чрез Министерството на външните работи ГД ГРАО вече получи обобщените данни от всички държави на лицата, заявили, че ще гласуват извън страната. Подадени са данни за лицата, изтърпяващи наказание "Лишаване от свобода", както и информацията от общинските администрации за хората, желаещи да гласуват по настоящ адрес, на които са издадени удостоверения за гласуване на друго място. Тези категории лица ще бъдат автоматично заличени от избирателните списъци по постоянен адрес и след това включени в тези за гласуване по настоящ.
От МРРБ напомня, ГРАО осигурява на избирателите алтернативни начини за осведомяване относно номера на избирателната секция и мястото на гласуване. Това може да бъде направено по следните начини:
-През интернет страницата на ГД ГРАО на адрес www.grao.bg/elections.
-Чрез SMS на единен за мобилните оператори номер 18429 на цена 25 стотинки без ДДС. В текста на SMS се изписват единствено десетте цифри на ЕГН. Системата връща SMS с номера и адреса на избирателната секция за избори за Народно събрание за въведения ЕГН.
-Чрез обаждане до безплатен "зелен" телефон на номер 0800 1 4726.
Водещи
-
Спират движението на „Дунав мост“ при Русе
Причината е авариен ремонт на фуга в неремонтирания участък на съоръжението
05.06 | 21:00
-
Милен Велчев: България няма да е принудена да плаща дълговете на страни в еврозоната
"Увеличението на заплатите зависи от успехите на българската икономика, в което не се...
05.06 | 20:45
-
Димитър Манолов - скептичен за значимо нарастване на доходите след влизането в еврозоната
Според президента на КТ „Подкрепа” ще се намерят хора, които да „ловят риба в мътна вода”...
05.06 | 20:30
-
Обявена е награда за информация за хакерите, атакували "Черна писта"
Наградата е до 500 000 лева за информация
05.06 | 20:15
Най-четени
-
Бургаско в паника: Мразовита мъгла обгърна морето
Стари моряци се кръстят и твърдят, че тя носи духовете на загинали моряци
05.06 | 14:00
-
Закриват университет, ако 6 месеца не провежда обучение
Нови правила за финансиране на второто висше образование
05.06 | 10:45
-
Петър Ганев: Не трябва да се притесняваме от повишаване на цените заради еврото
Той подчерта, че регулаторните институции трябва да бъдат на терен и да са много внимателни
05.06 | 18:20