Заради бюджета: Нов скандал между управляващите и опозицията (ОБЗОР) 29.01 | 15:00
ГЕРБ предлага политическите назначения в правителството да започнат след приемането на бюджета

ГЕРБ предлага политическите назначения в правителството да започнат след приемането на бюджета. Темата с парите на държавата отново предизвика коментари в парламента.
Този път критиките на "Продължаваме Промяната - Демократична България” към мнозинството са за забавяне на управленската програма и грешни сметки в разчетите на финансовия министър Теменужка Петкова. Тя прогнозира повече разходи, отколкото приходи за първото тримесечие на годината. Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов отвърна, че приоритет номер едно в програмата е план сметката на страната, а за дупката в бюджета обвини ПП-ДБ.
"Страшен хаос с данните за бюджета. Приходите за януари са около милиард по-малко от миналата година. Това е абсурдно. Затова Петкова да дойде на Бюджетна комисия и да каже тези неверни данни как ги е получила. Ние ще ѝ помогнем да ги сметнем правилно заедно. Тя ще се успокои и спокойно ще направи бюджета, като види, че няма такъв дефицит”, твърди Мартин Димитров от ПП-ДБ.
Това отново повдигна темата дали ще бъде спазена целта за влизане в еврозоната.
"Саботажът дойде от Асен Василев. Защо ПП не ни вкара в еврозоната? Те ако искаха и знаеха, че е лесно, щяха да влязат в правителството, а не да ритат вратата”, коментира Борисов.
Колкото до самите сметки в бюджета, все още не е ясно откъде ще дойдат повече пари или кои разходи ще бъдат свити. От ГЕРБ обявиха, че са поели ангажимент ДДС за ресторантьорите да остане 9%.
"Едната партия държи на социалните плащания, другата за детската болница. Ние сме поели ангажимент и това е изключително сложно. 18 милиарда дупка. Крехко, нестабилно. Това са възможностите на парламента”, допълни лидерът на ГЕРБ.
"ДПС – Ново начало” също смятат, че ДДС за ресторантьорите не трябва да се връща на 20%.
Като са категорични, че трябва да се защитят всички социални мерки и да не се стига до орязване на заплати.
"Лукойл” излиза в планов ремонт. Тук държавата трябва да се намеси веднага да провери има ли достатъчно запаси, какво се случва, това не е ли провокация от Русия към нас. Най-правилното е в момента държавата да купи "Лукойл” при условие, че имаме златна акция”, смята лидерът на партията Делян Пеевски.
Водещи
-
Пламен Димитров: Най-важното в момента е цените да бъдат държани под контрол
Посланието на Брюксел е да свиваме дефицита, а не разходите, посочи президентът на КНСБ
12.07 | 12:20
-
О. Люляка стана полуостров заради климатичните промени
Как изглежда мястото, което е любимо за плаж на русенци
12.07 | 13:00
-
Мирчев: Споменаването на Асен Василев в делото не ни притеснава, може да кажат и Тръмп, и Джоли
Очевидно става дума за атака към опозиционните кметове, което не означава, че те не трябва да...
12.07 | 12:40
Най-четени
-
Асен Василев се отказа от депутатския си имунитет
Ще осъдя г-жа Пламенка, закани се той
12.07 | 08:51
-
Слънчев юлски ден с температури 28-33°C
След обяд само на места над Стара планина и Южна България ще превали слаб дъжд
12.07 | 09:30
-
Борисов с коментар за повишения рейтинг на България
По думите му това е още един добър знак за инвеститорите и за българската икономика, който...
12.07 | 10:55