Заради липсата на лекари в Перник - транспортират болните деца в столични болници? 17.01 | 11:59
Реално не можем да осъществим 24-часово наблюдение на всички педиатрични случаи.

Децата от педиатричното отделение на многопрофилната болница за активно лечение "Рахила Ангелова” в Перник трябва да бъдат транспортирани към София. Това се налага заради липсата на кадри в болницата и наближаващата грипна вълна. Какво е положението в момента и какви са плановете за действие на болницата?
"Проблемът с детското отделение е дългогодишен. Но в конкретния случай от всички работещи лекари в отделението - голяма част от тях са в принудителен болничен отпуск, принудителен. И в момента реално имаме само двама работещи лекари", обясни Емил Нешев - изпълнителен директор на болницата в Перник.
Реално не можем да осъществим 24-часово наблюдение на всички педиатрични случаи. Проблемът е, че болницата се използва за много амбулаторни прегледи и специалистите са изключително претоварени. Зачестили са случаите на вербална и физическа агресия, добави той.
Хоспитализираните деца не са много, но е голям броят на тези, които преминават през болницата ежедневно - около 60 деца. Най-близката болница, в която ще бъдат пренасочени децата, е "Пирогов". Емил Нешев каза, че се надява детското отделение в Перник да бъде изведено от кризата и да осигурят денонощно обслужване на най-малките граждани на град Перник. Но за това са необходими минимум 4 лекаря на пълен щат, за да може да се покрие 24-часовото медицинско обслужване.
Водещи
-
Парк „Вранa” официално премина под управлението на Областна администрация – София,
По думите му въпреки всичко това, посетителите са продължавали да заплащат входна такса, без...
25.08 | 17:59
-
Откритият край Созопол дрон е престоял в морска среда поне един месец
Военноморските сили не разполагат с информация какви задачи е изпълнявал откритият на 12...
25.08 | 17:40
-
Хирургически операции за намаляване на ръста са новата тенденция в клиниките в Турция
Хирургически операции за намаляване на ръста са новата тенденция в клиниките в Турция, една от...
25.08 | 17:20
-
Бебе на около месец и половина е починало в дома си в Царево
Аутопсия е доказала, че детето е починало от сърдечна недостатъчност и пневмония.
25.08 | 16:59
Най-четени
-
Черноморският Тюлен-монах се завръща!
Радостната новина съобщават от страница във Фейсбук
25.08 | 12:30
-
"Спаси София": Можем да обобщим, че София не е готова за въвеждане на еврото
Това заяви общинският съветник от "Спаси София" Гергин Борисов преди извънредното заседание на...
25.08 | 12:15
-
1000 евро глоба за събиране на мидички?
Правила в туризма винаги е имало, тази мярка съществува отдавна
25.08 | 14:00
-
Мартина от "Ергенът" замени Елвиса с млад милионер
Двамата са били в изключително близки отношения, а очевидци твърдят, че „химията между тях е...
25.08 | 15:30