Затруднения в движението по „Хемус“ и през Троян-Кърнаре 18.04 | 09:33
На магистралата ще ремонтират лампите в единия тунел, в прохода ще се обрушават скали
![Затруднения в движението по „Хемус“ и през Троян-Кърнаре](http://inews.bg/pictures/2152050_1004.jpg)
От 9:00 ч. до 19:00 ч. днес движението в тунел "Топли дол" на магистрала "Хемус" ще бъде ограничено в тръбата за Варна поради ремонт на осветителната система, почистване на стените, настилката и бализите. Трафикът ще се осъществява двупосочно в тръбата за София. Необходимо е шофьорите да карат внимателно и да спазват стриктно поставената сигнализация.
Паралелно с това затруднения в движението ще има и през Троянския проход. Там започва обрушване на скатове от южната му страна в област Пловдив. Движението ще се спира за интервали от 2 часа докато алпинистите премахнат скалната маса и платното се разчисти. Всички моторни превозни средства ще изчакват на място, а алтернативният маршрут е през прохода "Шипка".
Работата на алпинистите ще продължи до 25 април /четвъртък/, който е последният работен ден преди Великден. По време на почивните дни ограничение в движението няма да има и всички превозни средства ще пътуват през Троянския проход без спиране на трафика.
Обрушването на скатовете ще продължи на 30 април /вторник/, а след това и в периода 2-3 май, 7-10 май, 13-17 май и 20-21 май. За да не се затруднява движението, няма да се извършва обрушване на скатовете и да се ограничава движението в почивните дни за Гергьовден /4-6 май/, както и в събота и неделя /11-12 май и 18-19 май/.
Всички граждани и транспортни фирми могат да получават информация за актуалната пътна обстановка от интернет страницата на АПИ – www.api.bg , както и по всяко време от денонощието на тел. 0700 130 20 в АПИ.
Водещи
-
Парламентът одобри компенсациите за спрения ток по Коледа
Финансова помощ ще бъде предоставена на физически лица, чиито домове са останали без...
19.02 | 12:30
-
Заради снега: Три неучебни дни в Поморие
Контрол по изпълнението на настоящата заповед ще изпълнявам лично", обявява кметът.
19.02 | 12:15
-
"Възраждане" ще гласува против предложения за тази година държавен бюджет
Това заяви депутатът Цончо Ганев в кулоарите на парламента
19.02 | 11:30
-
Граждани сигнализират, че тротоарите в много райони в София не са почистенислед падналия сняг
Те се оплакват, че тротоарите се превръщат в пързалки и са опасни
19.02 | 11:15
Най-четени
-
Борисов: Ние сме готови като партия да дадем 10%, но в момента пенсионния модел е счупен
"Четири години нищо, нито една постъпка. Бизнесът и работещите хора трябва да си направят...
19.02 | 09:45
-
Отбелязваме 152 години от гибелта на Апостола на свободата Васил Левски
Безспорен исторически факт е, че Васил Левски приключва земния си път на 6 февруари 1873 г. по...
19.02 | 10:15
-
ПП-ДБ няма да подкрепи Бюджет 2025 г.
"Изчакаха да мине Пленума на БСП, защото как щяха да реагират от левицата на този бюджет",...
19.02 | 09:14
-
АПИ не препоръчва пътувания в областите с жълт и оранжев код
Почистването и обработването на пътищата ще продължи и през нощта.
19.02 | 09:59