Защо Ивайло Христов върна спечеления Аскеер 25.05 | 08:14
Актьорът бе отличен за водеща мъжка роля
Тазгодишното връчване на наградите Аскеер преминаха под знака на провокацията. Неповторимият актьор Ивайло Христов, който беше отличен за водеща мъжка роля отказа да приеме статуетката. Причина за това бил фактът, че не е съгласен културата и духовността ни да са заврени в задния двор на държавата, обясни той по време на церемонията.
Христов спечели приза заради страхотната си игра в постановката "Самотният Запад” на Театър 199.
Негови преки конкуренти бяха така обичаният от публиката Владо Пенев за ролята на Арпагов в "Скъперникът”, който спечели Икар в същата категория, и Малин Кръстев в образа на Валийн Конър в "Самотният Запад”.
Специално подбраното жури, което в тайно гласуване определи победителите, беше категорично, че водещата дама сред актрисите в театъра е Александра Василева. Тя бе наградена за ролята на Геше Готфрид в "Свобода в Берн. Госпожа Геше Готфрид”.
Изгряващата звезда на театралната сцена пък е Бойко Кръстанов. Младокът от "Стъклен дом” и "Под прикритие” привлече вниманието с ролята на Гичо във "Възвишение” от Милен Русков.
Наградата за поддържаща мъжка роля отиде при Валери Йорданов заради превъплъщението му в Хауи в "Заешка дупка”. В същата категория при дамите пък най-добра се оказа Ирина Жамбонас, която се преобрази в Ирина в "Заминавам” от Алексей Слаповски. Като най-добър режисьор се открои Стефан Москов с "Професия лъжец”, а най-добро представление стана "Ромено и Жулиета” на Драматичния театър в Габрово.
Още снимки от церемонията миналата вечер, 24 май, можете да видите в галерията.
Водещи
-
Първан Симеонов: Президентските избори ще бъдат вот на доверие или на недоверие към настоящата власт
Задачата пред бюджета е да довърши този процес с еврото, но най-голямата цена да не падне...
25.11 | 10:15
-
Депутати искат държавата да поеме болничните след първия ден
По-високи обезщетения за безработица
25.11 | 09:59
-
Кметовете в София бият аларма. Положението се влошава!
Кошчетата преливат, гражданите негодуват, отговори се търсят в Общината
25.11 | 09:30
Най-четени
-
Епидемия с антибиотиците у нас! Лекари зоват за намеса на властта
Антибиотичната резистентност расте, нужни са по-добри мерки и изолация на рисковите пациенти
25.11 | 09:15
-
Цената на пчелния мед ще се повиши драстично през следващата година заради рекордно слабата реколта и увеличените разходи за производство
Секторът е пред фалит заради евтиния внос и готвеното увеличение на осигуровките
25.11 | 09:00
-
Мъгла с видимост до 50 метра затруднява шофьорите в редица области на страната тази сутрин
Ситуацията по магистралите
25.11 | 08:45
-
Кметовете в София бият аларма. Положението се влошава!
Кошчетата преливат, гражданите негодуват, отговори се търсят в Общината
25.11 | 09:30