Здравният министър Ивкова: Търсим начин да започнем пръскането срещу комари 13.05 | 16:15
Тя посочи, че ситуацията е кризисна, но по въпроса се работи
Министърът на здравеопазването Катя Ивкова и министърът на земеделието Пламен Абровски представиха информация във връзка с провеждането на действия по обработка на площите с оглед ограничаване на популацията от комари и превенцията срещу градушките.
Ивкова обясни, че преди встъпване на новия кабинет, заради забавяне на тръжната процедура за провеждане на действия за обработка на комарните популации, се е забавило класирането на участниците. Към настоящия момент Министерството на здравеопазването търси решения на този проблем, за да започне максимално бързо обработката срещу комари. Тя посочи, че ситуацията е кризисна, но по въпроса се работи.
Ивкова също така подчерта, че се търсят устойчиви решения, за да не се стига до такъв проблем всяка година.
Министърът обясни, че за обработка на ларвите на комарите срокът е края на май, но има периоди, през които непрекъснато се излюпват комари, така че може да се пръска и след това. Тя заяви, че до края на май пръскането трябва да започне.
Пламенс Абровски коментира ситуацията с падналите градушки. Той посочи, че няма сключен договор за защита от градушки от самолет. Абровски каза, че все още няма обществена поръчка и по случая се прави проверка във ведомствата.
Водещи
-
От 5 лева до 20 евро: Спекула и в цените на чадър и шезлонг на различните плажове у нас?
Къде колко струва?
04.06 | 18:00
-
Румен Радев: България и Гърция са здрава ос на стабилност и гарант за европейската перспектива на целия регион
Задълбочаването на сътрудничеството между България и Гърция в сферата на културата, науката и...
04.06 | 17:40
-
До три пъти по-скъпо: Вижте как родните зеленчуци се превръщат в лукс по магазините 2
Драстично поскъпване по Черноморието
04.06 | 17:20
-
Изчезнал на Еверест планински водач шерпа беше открит жив след седмица в неизвестност
Това сложи край на спасителна операция в момент, когато вече имаше опасения, че той може да не...
04.06 | 16:45
Най-четени
-
Български евродепутат с предложение за прикрепените капачки към бутилките
Общественото недоволство срещу европейската директива
04.06 | 14:15
-
Манипулация на НВО, за да не пада успехът на училището: На родители на "слаби" ученици им е предлагано да не пускат децата си на матура
Довод за премахването на НВО
04.06 | 11:15
-
ДБ предлага освобождаване на пенсионерите в МВР и край на партийните калинки в администрацията
Търговете за частните болници вече са внесени, посочи той.
04.06 | 12:45