И Борисов се стресна от сделката с Царските конюшни, иска светкавична проверка 09.09 | 11:37
Главният инспекторат трябва да установи спазен ли е Законът за държавната собственост

Премиерът Бойко Борисов разпореди на Главния инспекторат да извърши в максимално кратък срок проверка в Областна администрация – София-град по повод извършена сделка с имот – държавна собственост - т. нар. царски конюшни. Инспекцията трябва да установи спазен ли е Законът за държавната собственост (ЗДС) при извършването на разпоредителната сделка от областния управител на област София-град, съобщиха от правителствената пресслужба. Проверката трябва да установи също поискано ли е и получено ли е съгласие от ръководителя на ведомството, в чието управление е предоставен имотът – държавна собственост, за извършване на продажбата, каквото е изричното изискване ЗДС.
Докладът на Главния инспекторат трябва да съдържа предложения до премиера за последващи действия. Във връзка с постъпили запитвания в пресслужбата на МС уточняват, че до публичното изнасяне на данни за осъществената сделка, Борисов не е бил информиран за нея.
БГНЕС припомня, че вчера председателят на БСП Корнелия Нинова изнесе данни, че преди 2 месеца областният управител на София Веселин Пенев, излъчен от РБ и назначен от Бойко Борисов, и зам.-областният управител от ГЕРБ Томи Николов, продават т.нар. царски конюшни, 7 декара и половина на пъпа на София, кв. "Оборище”, на 100 метра от паметника на Васил Левски, за сумата от 658 870 лв. Т.е. по 90 лв. на квадратен метър.
Водещи
-
Режим на водата се въвежда в част от Тетевен
Припомняме, че миналата седмица бе въведен режим на водата и в село Голяма Брестница, община...
09.09 | 12:45
-
Незаконни фалшиви лекарства за диабет и за отслабване в онлайн мрежата
Проблемът с незаконните лекарства е от доста време и е сериозен, посочи Минков.
09.09 | 12:30
-
81 години от 9 септември
За мнозина това е ден на социална промяна, за други – черна дата, белязана от насилие и...
09.09 | 11:45
Най-четени
-
Започва изплащането на пенсиите
Датата за изплащане на обезщетенията за безработица през този месец е 15 септември...
09.09 | 09:15
-
Морето взе още три жертви през последните три дни по Южното Черноморие
По трите случая са образувани досъдебни производства, а полицията продължава работата по...
09.09 | 09:45