Иван Евстатиев отново ще пробва да излезе от ареста 18.02 | 14:32
Пловдивският окръжен съд пак ще гледа молбата му за пускане под гаранция

Бившият кмет на Пазарджик и Стрелча Иван Евстатиев отново ще пробва да излезе от ареста, като обжалва мярката си "задържане под стража". Той е обвинен в изнасилване на 16-годишно момиче от Стрелча, което познава от дете, тъй като е дъщеря на бившата му секретара в общината.
Пловдивският окръжен съд ще разгледа жалбата му срещу наложената му от съда в Панагюрище мярка за неотклонение. Тя ще се гледа за втори път в Пловдив по разпореждане на Върховния касационен съд (ВКС).
При предишното обжалване съдиите в Пазарджик си направиха отвод с мотива, че са имали лични и служебни контакти с обвиняемия. Преди да стане кмет Евстатиев е бил съдия и адвокат в Пазарджик.
Очаква се пред съдебната палата в Пловдив отново да се съберат жители на Стрелча, които ще протестират пускането му под парична гаранция.
Преди около седмица бившият кмет отново обжалва мярката си с мотива, че влошеното му здравословно състояние не позволявало да остане в ареста.
Припомняме, че преди около три седмици Евстатиев получи микроинфаркт в ареста, поради което предишният път съдът гледа мярката му за неотклонение от болницата в Пазарджик. Мярката му обаче не бе променена с по-лека.
Водещи
-
Кирил Петков: Подадох оставка като депутат
Няма да се кандидатирам за ръководството на „Продължаваме промяната“, посочи той
30.06 | 13:05
-
Посрещаме Джулая на морето и край Дунава
Първите юлски лъчи ще озарят хиляди ентусиасти, ето къде точно и какви са музикалните програми
30.06 | 13:10
-
Тази година се наблюдава ръст на случаите на варицела, но ситуацията не е критична
ова заяви епидемиологът проф. Тодор Кантарджиев
30.06 | 12:45
-
Черният хищник от Шуменското плато е забелязан край Ловеч
Извършен е обход от полицейски екип, но не е установено нито присъствието на хищника, нито...
30.06 | 12:30
Най-четени
-
Държавите от еврозоната решават дали курсът лев-евро да остане същият
Още един ключов ден по пътя ни към еврото
30.06 | 08:59
-
Зоолог от БАН: Следата в Шуменско може да е от голямо куче
Шуменското плато отново е отворено
30.06 | 09:45
-
Паметна плоча на Кирил Маричков ще бъде открита на фасадата на дома му в София
Инициативата е на д-р Ваня Тагарева, заместник-председател на Столичния общински съвет.
30.06 | 08:45