Игумен Борис нападна медиите: За 5 лв. сте готови да се продадете 07.03 | 16:59
Дядо Борис е известен с "любовта" си към журналистите
"Вие сте платени слуги на всяка власт". С тези думи се обърна към представителите на медиите игуменът на Бачковския манастир Борис след заупокойна света литургия отслужена отбБългарския патриарх Неофит в Бачковската света обител.
Той продължи с обвиненията като посочи медиите за врагове на църквата и виновници за нейния лош имидж. Попитан защо медиите са така мразени от него, Борис отговори "Не е ли така, за 5 лева сте готови да се продадете?”.
Дядо Борис е известен с лошото си отношение към журналистите. Всяка година той ги гони от двора на църквата в Бачковския манастир, забранява да се снима и избягва да прави, каквито и да било изявления пред тях.
От своя страна българският патриарх Неофит, който също отслужи заупокойна молитва за патриарх Кирил в храма, се опита да извини игумена на манастира като призова медиите да забравят бързо това, което са чули.
Той призова още журналистите да са светли със слънчеви души и изпълнени с любов, която да носят в сърцата си и в домовете си.
"Нека слънцето на Бачковската обител да грее и във вашите души и сърца”, каза патриарх Неофит, цитиран от агенция "Фокус".
Той изтъкна още, че и двете страни трябва да бъдат внимателни, когато общуват.
Според духовният водач на нацията още е рано да се говори дали Васил Левски и Христо Ботев трябва да бъдат канонизирани и допълни, че тепърва ще се мисли по този въпрос.
Водещи
-
АП изезе с обширна статия за падането на кабинета Желязков и предсрочните избори
Новите избори, които ще са осмите от 2021 г., вероятно ще доведат до силно фрагментиран...
13.12 | 18:00
-
На извънреден събор: Дадоха мандат на ръководството на БЛС да подпише нов НРД
Ще се настоява за не по-малко от 10% ръст на цените на клиничните пътеки
13.12 | 17:40
-
Петър Чолаков: Вървим към втора фаза на избори след изборите
Ние сме си виновни, не Борисов и Пеевски - докато има балами, ще има и тарикати, категоричен е...
13.12 | 17:00
Най-четени
-
Васил Божков: Ще финансирам младите да влязат в парламента
Бих подкрепил партия на президента Радев с две ръце, заяви биснесменът-политик
13.12 | 15:00
-
Весела Чернева: Италия, Малта и България неприятно изненадаха Брюксел
С позицията си те се присъедиха към скептицизма на Белгия за руските активи
13.12 | 16:20
-
Бойко Борисов: В ГЕРБ никога не сме управлявали напук!
Лидерът на ГЕРБ бе на среща с членове и симпатизанти на партията в Силистра
13.12 | 10:00
-
Божанков, ПП-ДБ: Висшата и нечовешка арогантност събори правителството
Протестът беше заради потъпканото достойнство на българския народ, каза той
13.12 | 12:40