Известен музикант е прегазеният на зебра от джигит в центъра на Пловдив 17.06 | 19:51
Барабанистът Велко Илиев остава завинаги на 34 години, приятелите му скърбят във Фейсбук и организират бдение
Известният музикант Велко Илиев е убитият от джигит миналата нощ в Пловдив, научи iNews.bg. 34-годишният мъж е понечил да пресече на пешеходна линия на едно от най-големите и денонощно регулирано от светофари кръстовица под тепетата - това на пресечката на бул. "Руски" и "Шести септември". Това става малко преди полунощ.
По това време обаче с висока скорост и на червен светофар минава Ситроен, шофиран от 52-годишен джигит. Велко Илиев е блъснат и почива, а шофьорът е арестуван.
Велко Илиев е бил барабанист в рок групата НеЩо ЦвЕтНо.
"Велко,винаги ще си в нашите сърца!!!", "Бог да те прости, Велко! Още една добра душа отлетя от нас", пишат приятелите му в социалните мрежи.
"Въздухът застина. За миг притихна всеки шум, времето изгуби своето значение. Вчера 16.06.2019г. ни напусна една душа, душа с ритъм, чувство и много доброта, най- елегантният и чаровен барабанист и на първо място човек Велко Илиев. Тази вечер ще запалим по една свещ на нашият истински приятел".
Тази вечер приятели на Велко организират бдение със свещи в памет на загиналия си другар. Мястото ще бъде именно кръстовището, където музикантът загуби живота си.
Водещи
-
Недялко Йорданов: Бойко ми спаси живота - прати самолет в Бургас да ме докара във ВМА
Не го харесвам като политик, но е добър човек, сподели поетът
21.12 | 18:00
-
Опасни ли са мокрите кърпички за почистване?
21.12 | 17:20
-
Първан Симеонов: Президентът е добре да изчака до лятото за своя партия
По думите му новоучредената партия "Трети март", която заявява, че приема президента Радев за...
21.12 | 17:00
Най-четени
-
Шести блок на АЕЦ „Козлодуй“ ще бъде спрян по-рано заради установен дефект
Няма отделяне на радиоактивни вещества, съобщиха от ядрената централа
21.12 | 09:45