Изстрелът, довел до смъртта на граничния полицай Петър Бъчваров, е произведен от Турция 15.11 | 14:15
Не е установено колко точно са изстрелите, казаха от следствието

Изстрелът, довел до смъртта на граничния полицай Петър Бъчваров, е произведен директно срещу него през оградата на границата - от турска страна. Това показват резултатите от проведен следствен експеримент, във връзка с разследването на убийството, съобщи Даниел Цонков, началник на отдел "Криминалистика" към Националната следствена служба.
Става дума за гладкоцевно оръжие, което се използва от ловците. Бъчваров е прострелян в момент, в който се намирал непосредствено до отвора на телената ограда, който е забелязал. Последвали са още няколко изстрела, след като стрелецът и помагачът му са избягали към вътрешността на Турция.
Не е установено колко точно са изстрелите, казаха от следствието.
Българските разследващи не са могли да направят следствен експеримент и от турската страна, но са установили категорично, че двамата братя, които са турски граждани, не са влизали на наша територия. По тях изстрел е произвел военният, който е патрулирал заедно с убития полицай.
Не е ясно дали турските власти ще ползват за разследването си данните от следствения експеримент на българска територия.
Даниел Цонков допълни, че убитият граничен полицай не е произвел изстрели.
Цонков потвърди, че използваното оръжие е било ловна пушка, като тепърва ще се установява с какви сачми е била заредена тя.
Днес стана ясно, че в следствения експеримент са използвани съвременни технически средства като 3D скенер, безпилотна летателна система.
Водещи
-
Туск: Полша ще сваля всеки обект, който наруши въздушното ѝ пространство
Премиерът подчерта, че при неясни ситуации страната ще действа по-внимателно, за да не се...
22.09 | 17:40
-
Километрична тапа на АМ "Струма" преди Кресна
Шофьори изчакват около 40 минути в двукилометрова колона
22.09 | 17:20
-
България и още шест страни от ЕС ще бъдат част от "стена" срещу дронове
Такава ще бъде изградена в държавите по източните граници на блока
22.09 | 17:00
Най-четени
-
"Топлофикация София" иска по-висока цена на парното с 30%
Няма пари, за да се компенсират жителите на "Дружба" 2, дружеството вече дължи над 2 млрд....
22.09 | 13:00
-
Киселова: Международната обстановка не е спокойна, нормално е да потърсим съюзници
Посланието, което отправи тя, е девизът, изписан върху историческата сграда на Народното...
22.09 | 11:00
-
Проф. Боян Дуранкев: Не е нормална тази България!
Няма да честитя Независимостта, написа икономистът във Фейсбук
22.09 | 10:40
-
България и още шест страни от ЕС ще бъдат част от "стена" срещу дронове
Такава ще бъде изградена в държавите по източните граници на блока
22.09 | 17:00