Искали сме едно и също с ромите – работа, хляб, образование 24.02 | 17:06
Росен Петров откри офис в ромския квартал "Факултета"

"България без цензура" откри свой офис в столичния ромски квартал "Факултета". Партията на Николай Бареков разполага с над 40 членове в района.
Офисът на движението бе открит от заместник-председателя на "България без цензура" Росен Петров.
"Ние сме един народ на една земя. И българите, и ромите искат едно и също – работа, хляб, да си изучат децата и спокойствие. Държавата забрави за ромите през последните 25 години. Политиците идват при вас с кебапчета, с пари, с обещания и да ви излъжат. Ние няма да сме като тях", зарече се Петров.
Той обясни пред жителите на квартала идеята на "България без цензура" за връщане на задължителната военна служба под формата на трудова и образователна повинност. Една година в Трудови войски ще се брои за трудов стаж. Хората там ще се изучат на занаят, малограмотните ще се образоват и после по-лесно ще могат да си намерят работа, разясни Петров.
Той посочи, че Тодор Живков е последният държавник, който е мислил за ромите. По негово време и за тях, и за българите е било спокойно. "Сега политиците искат да се скараме, за да каже ДПС на ромите – хайде, елате към нас, че българите са националисти и фашисти. А БСП да каже – хайде при нас, защото сте патриоти. Ние мислим за 10-15 години напред. Лека-полека и българи, и роми да започнат да живеят по-добре. От нас не очаквайте свръхобещания, каквото можем – ще направим", ангажира се зам.-председателят.
Петров бе посрещнат във "Факултета" от оркестър "Релакс" с певеца Найден Димитров – Нани и танцова формация "Шикарипе". Офисът на партията е на ул. 322, №1. В него жителите на квартала ще могат да получат юридическа консултация и подкрепа по социални и правни проблеми. В създаването на офиса на партията активно участие взе и двукратният европейски шампион по бокс Борис Георгиев, който е член на "България без цензура". Роденият през 1982 г. Георгиев е и бронзов медалист от олимпиадата в Атина от 2004 г. и двукратен вицесветовен шампион.
Водещи
-
Непотвърдено: Разчлененото тяло, открито в Кула, е на 20-годишния Мариян Пасков
Той е бил убит по особено мъчителен начин, коментират в социалните мрежи
09.03 | 18:00
-
Учени откриха трето състояние - между живота и смъртта
За някои клетки смъртта не е краят
09.03 | 17:40
-
Ватиканът: Състоянието на папа Франциск е стабилно
Светият отец се лекува от двустранна бронхопневмония
09.03 | 17:20
-
Откриха разчленен труп край гр. Кула
В града веднага се заговори, че това е изчезналият миналата неделя 20-годишен Мариян Пасков
09.03 | 13:55
Най-четени
-
Асен Василев: Ако бюджетът е добър за България, ще го подкрепим, но този не е добър
Със сигурност България трябва да стане член на еврозона и това ни поставя в сърцето на Европа,...
09.03 | 13:00
-
Откриха разчленен труп край гр. Кула
В града веднага се заговори, че това е изчезналият миналата неделя 20-годишен Мариян Пасков
09.03 | 13:55
-
Изповедта на Камелия, която развълнува България
Цветин ме заряза, изнесе се от вкъщи, сподели звездата
09.03 | 10:40