Искаме от Турция информация за загинало наше дете в курорт 13.06 | 17:26
Консулът ни в Истанбул пътува към мястото, за да изясни ситуацията
Министерството на външните работи на Република България бе запознато в подробности със случая с починалото в турския курортен град Дидим българско момиченце. По указания на министър Екатерина Захариева незабавно бе осъществен контакт със семейството с молба да предоставят документите, с които разполагат, съобщиха от пресцентъра на МВнР, предаде бТВ.
Малката Вивиян почива при инцидент в аквапарк в петзвезден турски хотел на 6 юни, а семейството се притеснява, че случаят ще бъде потулен.
Документите са получени на турски език и вече са предоставени на Генералното консулство на Република България в Истанбул с указания да се запознае с тях и да изпрати консулско лице, което да установи контакт с местните власти, уточняват от външното министерство.
Българският консул Момчил Русинов вече пътува с цялата събрана информация, за да изясни на място обстоятелствата около смъртния случай на 8 юни 2018 г. Той ще посети прокуратурата в областния център Айдън, разследващите полицаи в град Дидим и управителя на хотела, в който е станала трагедията.
Отделно Генералното консулство ще поиска от Прокуратурата на Турция информация за водените процесуално-следствени действия.
Водещи
-
Илияна Йотова: Трябва да спрем с този нихилизъм към собствената ни памет
155 години на Българската екзархия означават 155 години българска държавност, каза още тя
27.12 | 17:59
-
Продължават проблемите с електрозахранването в Северозападна България
Заради натрупалия сняг и образувалия се лед по проводниците, няколко селища във Врачанско бяха...
27.12 | 17:45
-
Дни преди официалното приемане на еврото в България на 1 януари 2026 година, обменните бюра в Одрин предприеха знакова промяна
Краят на една епоха
27.12 | 17:15
Най-четени
-
Платете битовите си сметки сега: от 29 декември до 5 януари плащането ще е затруднено
Причината е смяната на левовете с евро
27.12 | 11:15
-
Азис поиска 100 бона хонорар за Нова година!
Чалга кралят настоява за огромна сума, за да отклони ангажиментите и да си стои у дома.
27.12 | 13:45
-
Шон „Диди“ Комбс ще посрещне 2026 г. зад решетките с меню, богато на протеини
Вечерята ще включва паста с доматен сос и кюфтета, със салата и чеснов хляб като гарнитура,...
27.12 | 11:30
-
Почина Мария Карафезиева
От оркестър "Тракия" изразиха своята дълбока скръб и признателност към дългогодишната си...
27.12 | 16:45