История за един откраднат живот 15.02 | 19:38
Задигнали са от Минчо Колев не само парите, но и надеждата
Роми са откраднали 24 000 лева на Минчо Колев от с. Памукчии. Мъжът имал парите от продажба на имот, а с част от тях искал да си плати операция в София, тъй като страда от рак на простатата. Освен средствата за животоспасяващата операция обаче крадците са откраднали и надеждата от бай Минчо. Това стана ясно от неговите думи в предаването Дикoff.
Бай Минчо обяснява, че след кражбата никой не му се е обадил, а от парите му нямало и следа. Лекарите били на мнение, че задължително трябва да се оперира, но вече не разполага със средства, с които да я плати, датата за насрочената операция е минала.
Мъжът разказва, че страда от непоносима болка.
"Боли ме. Може би съм се разболял много отдавна, но сега започнах да го чувствам", посочва той.
Минчо Колев е бил багерист. Той цял живот е работил. Никога не е оставал без пари.
"Никога не съм бил без пари. Ей сега нямам. Нямам пари да си купя един зъб, нямам пари да си купя нищо", разказва обезвереният бай Минчо.
Мъжът не разчита вече и на семейството си. Жена му го е напуснала.
"Две дъщери имам едната за нищо не става. Взима ми парите и отива да ги изиграва на бинго. Бингаджийка. За другата не искам да говоря", разказва бай Минчо.
Мъжът разказва, че сега мечтае само да умре.
"Сега за какво да живея, не искам да живея вече. Мечтая си да умра. Казвам честно сега, ако има един пистолет ще се самоубия", посочва бай Минчо.
Минчо Колев вече не вярва и в хората.
"Не вярвам, че някой иска да ти помогне, не вярвам на никого. Всеки иска да те убие", завършва Минчо Колев.
Водещи
-
Федерацията по статистика: Лео Меси е номер 1 на Мондиала
От IFFHS подчертават, че техният избор не е емоционален, а се основава изцяло на данни
25.07 | 13:20
-
И днес натоварено движение и задръствания към границите с Гърция и Сърбия
Тапа от автомобили има в района на Кресненското дефиле
25.07 | 13:00
-
Митов: Важно е да се обсъди обща кандидатура на десницата за президент
От ГЕРБ очакват Илияна Йотова да наложи вето върху бюджета за 2026 г.
25.07 | 12:41
Най-четени
-
Друсан и неправоспособен шофьор блъсна патрулка и избяга, но след гонка го задържаха
Екшънът се е разиграл в петък между Равда и Несебър
25.07 | 11:00
-
Тръмп: Благодаря, премиер Радев
Американският президент изказа блъгодарност към нашия министър-председател за решението да се...
25.07 | 10:00