Йовчев: Действията на МВР в Лясковец са законосъобразни 25.03 | 21:15
Това, което е трябвало да се свърши е свършено, посочи министърът

"Това, което е трябвало да се свърши – като подготовка и действие - е свършено”, това заяви вътрешният министър Цветлин Йовчев по повод проверката за случая в Лясковец, съобщават от пресцентъра на МВР.
"Абсолютно съм убеден, че е трябвало да се действа и то без забавяне, уточни Йовчев. Повод за категоричността му е била реалната заплаха за стрелба по децата от страна на Петко Петков. Вътрешният министър подчерта, че са спазени всички законови разпоредби. Той допълни, че ако в хода на проверката се установят персонални пропуски, хората, които са ги допуснали, ще понесат своята отговорност.
По повод акцията на МВР в малките населени места за справяне с битовата престъпност, министърът изрази задоволство от факта, че престъпността е намаляла значително. По думите му тези действия няма да са инцидентни мерки. До края на другата седмица той ще внесе доклад в Министерския съвет, в който ще предложи редица програми, свързани с този проблем – за превенция, програма към структурите на гражданското общество и за интегритет на служителите на МВР, която включва лоялност и съпричастност с целите и резултатите. Според министъра всичко това може да се постигне само с доверието на гражданите.
Водещи
-
Председателят на Еврогрупата очаква консенсус за България в еврозоната
Същевременно еврокомисарят по икономиката Валдис Домбровскис заяви, че не очаква препятствия...
19.06 | 21:00
-
Индийският Нострадамус вещае ядрен апокалипсис
Кушал Кумар твърди, че това ще се случи до месец
19.06 | 20:45
-
Европрокуратурата разследва за корупция висш чиновник от МЗХ
То е започнало от доклад на Европейската служба за борба с измамите (OLAF)
19.06 | 20:30
-
Петролът поскъпва с над 2% заради ескалиращия въоръжен конфликт между Израел и Иран
Goldman Sachs прогнозира, че петролът сорт Брент може да поскъпне малко над 90 долара за барел...
19.06 | 20:16
Най-четени
-
Борисов обеща на Н. Пр. Илашчук България да помага Украйна с търговия, кораби и бизнес
Киев има категоричната ни подкрепа за ЕС, увери посланика лидерът на ГЕРБ
19.06 | 13:50
-
Цените в магазините литнаха нагоре
Всички основни стоки и храни са поскъпнали, минералната вода - с 40%
19.06 | 13:30
-
След 6 дни в неизвестност: СДВР откри 16-годишния Емил, майка му още не го е прибрала
Родителите на момчето едва вчера са подали сигнал в полицията
19.06 | 13:10
-
Съдът остави за постоянно в ареста един от насилниците, мъчили и убивали животни
Определението на САС е окончателно и не подлежи на обжалване и протестиране
19.06 | 14:00