Йончева: Важно е да отстраним мафиотската структура ГЕРБ! 19.04 | 19:19
У нас трябва да има действителна прокуратура и реална четвърта власт, заяви водачът на евролистата на БСП

Аз съм водач на листата на БСП и такава ще остана, няма да има никакви промени. Това, което виждате, това е реалността. С тази листа ние тръгваме към Европа, защото България може и трябва да заеме своето достойно място в Европа, тъй като най-големият проблем у нас са доходите и липсата на справедливост. Това заяви в предаването "Плюс-минус" по Нова телевизия водачът на листата на БСП за евроизборите Елена Йончева.
,,80 процента от имената на Корнелия Нинова са в листите, макар и пренаредени. За мен изненади няма, това е една много силна листа, с която смятам, че ще успеем на тези избори. А и не считам, че Нинова беше бламирана, защото 80 процента от предложените от нея имена в листата са същите, както вече споменах. Да, Сергей Станишев не присъстваше в нейната листа и тя се аргументира защо. Просто това е било нейното виждане. За мен беше редно той да присъства в листата, защото той е полезен за България с политиките, които провежда в ПЕС'', обясни Йончева.
,,Не виждам нищо нередно в мястото на Иво Христов в нашата листа. Той е един ляв интелектуалец и публицист с ясни позиции, който неведнъж е и критикувал левицата'', посочи тя.
Елена Йончева обяви още, че БСП не възнамерява да излиза от ПЕС въпреки някои различия между двете страни.
,,В ПЕС членуват 34 партии и организации от цяла Европа, нормално е да има различия. Но ние в крайна сметка сме и проевропейска партия, която вкара България в ЕС. В никакъв случай не сме националпопулисти'', коментира тя.
,,Много е важно да отстраним ГЕРБ, тази мафиотска структура. Левицата ще победи на тези избори, но крайната цел е да победи България, защото у нас трябва да има действителна прокуратура и реална четвърта власт. Победата на левицата ще е началото на краха на ГЕРБ. Победата на левицата е важна и за десницата в България. В момента от ГЕРБ си купуват всичко, купиха си "лъвчето". А това, което не могат да купят, започват да изнудват и тогава вадят големите бухалки'', добави Йончева и заяви, че според данни на Световната банка България губи 11 милиарда евро годишно в резултат от корупция.
,,Ние още през декември поискахме от АПИ да ни даде разрешение да направим техническа експертиза на българските пътища в независима европейска лаборатория. Такова разрешение не получихме. Още тогава бяхме казали, че е подменен износващият пласт, т.е. твърдите частици са заменени с варовик, за да се пести от пътищата'', коментира тя и случая край Своге.
По отношение на прекратената проверка по "Ало, Банов съм" Елена Йончева обяви новината за "напълно очаквана".
,,Следващата седмица ще покажем още доказателства, които доказват, че г-н Банов фалшифицира документи'', завърши Йончева.
Водещи
-
Пътници се возят в пощенски вагон, извадиха си хамак и сгъваеми столчета
Влакъовете са препълнени по празниците
06.09 | 18:00
-
Британска класация: Несебър е №1 за евтино късно море
Българският курорт печели с ниски цени на храна, нощувки и полети плюс уникална природа и...
06.09 | 17:20
-
Родителите на единия от задържаните за побоя на шефа на МВР: Синът ни не е лош човек
Те твърдят, че директорът на полицията и съседът му са били пияни
06.09 | 17:00
Най-четени
-
Жулиен и Станислав пребили МВР шефа в Русе (ОБНОВЕНА)
Съпругата на Кожухаров опитала да ги разтърве, казала им кой е
06.09 | 12:20
-
Стартира национален маратон на четенето
Популярни имена сред участниците са Наско, Славчо, Илиян и Иван от Б.Т.Р., момичетата от трио...
06.09 | 13:20
-
Родни политици поздравиха за Деня на Съединенито
Разделението винаги ни прави по-слаби, а общата воля гради бъдеще, написа Бойко Борисова във...
06.09 | 11:00
-
Желязков: Историята многократно ни е показала, че единението е най-правилният избор
Премиерът поздрави българите с Деня на Съединението
06.09 | 12:00