Йорданов: Нашето предложение и на БСП е да работим поне през целия август 25.07 | 09:59
„В момента има Народно събрание, което месец и половина нищо не прави, тъй като ГЕРБ бавеха вкарването на комисиите. Сега вече като има комисии, има над 60 внесени законопроекти, искат да прекратят Народното събрание и два месеца народните представители да се развяват“, коментира още той.

Налице са толкова належащи законопроекти и проблеми, а четири парламентарни група искат парламентът да излезе във ваканция, възмути се в изявление пред репортери председателят на парламентарната група на "Има такъв народ" Тошко Йорданов след провелия се тази сутрин председателски съвет.
Йорданов съобщи, цитиран от БТА, че темата е обсъждана на съвета, като, по думите му, само ИТН и "БСП за България" са настоявали парламентът да продължи да работи.
"Има изключително належащи законопроекти и проблеми, които трябва да реши това Народно събрание. Има проблеми с Шести блок на АЕЦ "Козлодуй", което е сериозно предизвикателство. Има един куп други закони, които могат да бъдат приети или не от Народното събрание, но са належащи. В същото време четири от парламентарните групи искат да излезем във ваканция. Едните искат да излезем още от 2 август, други искат от 9 август", каза Йорданов.
"Нашето предложение и на БСП е да работим поне през целия август, защото като дойде септември, и ако има избори и не се получи третият мандат, ще искат септември да излязат в предизборна кампания, въпреки че според Конституцията трябва да се работи и тогава", допълни Йорданов.
"В момента има Народно събрание, което месец и половина нищо не прави, тъй като ГЕРБ бавеха вкарването на комисиите. Сега вече като има комисии, има над 60 внесени законопроекти, искат да прекратят Народното събрание и два месеца народните представители да се развяват", коментира още той.
Водещи
-
Милиони гърци напускат големите градове и се отправят на традиционната си августовска ваканция
Очаква се повечето хора в Гърция да се завърнат в градовете след 15 август - Голяма...
03.08 | 18:00
-
САЩ обвиниха българин за трафик на оръжия, предназначени за наркокартел
Предложил списък със снаряжение на стойност 53 милиона евро
03.08 | 17:17
Най-четени
-
Български пенсионери превзеха гръцките плажове
Те са привлечени от изключително евтини еднодневни екскурзии
03.08 | 13:20
-
Митрофанова: България "безпрецедентно" притиска "Лукойл" да продаде бизнеса си
Тя припомни, че доставките на руски газ за България са прекратени от април 2022 г., когато...
03.08 | 10:40
-
Поскъпването на основни храни, плодове и зеленчуци на борсите продължава
сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ
03.08 | 10:20