Йотова: Не президентството изготви спорните промени в законите за изборите 18.04 | 10:53
Служебният кабинет трябваше да проведе спокойни и честни избори и той се справи, смята вицепрезидентът
Спорните промени в Закона за българското гражданство, Изборния кодекс и останалите нормативни актове, които предизвикаха скандал и след това бяха оттеглени, не са писани в президентството. Също така и никой не е оказвал натиск върху никого тези изменения да бъдат въведени в законодателството. Това обяви в интервю за Нова телевизия вицепрезидентът Илияна Йотова.
"Доста неща се наговориха. Натиск няма, има идеи”. Според думите й в предложението на президента Румен Радев не е имало забрана за гласуване извън страната вън.
Спорният текст "не е изготвен в тази сграда”, заяви още Йотова. "Бях доста втрещена, че на практика Министерството на правосъдието не заговори”, каза още тя. Йотова коментира, че проблемът е налице, а дискусията трябва да е по същество. Според нея българите в чужбина пък категорично трябва да имат право да гласуват, когато у нас се провеждат избори.
Тя призова и гражданското общество, и парламентът, и юристите, и специалистите спокойно да си кажат своето мнение относно тези идеи за промяна. Йотова изрази личното си мнение, че трябва да има т. нар. активна регистрация, като се даде достатъчно време тя да бъде направена.
За служебното правителство вицепрезидентът посочи, че за нея най-точната оценка ще бъде, когато чуе отчета за работата на кабинета. "Беше важно да се проведат честни, нормални, спокойни избори в страната. Тази задача за мен е изпълнена”, заяви Йотова.
Относно бившия вицепремиер Маргарита Попова, Йотова каза: "Благодаря много на госпожа Попова, намерих един много добре смазан екип. Искам да й благодаря”.
Водещи
-
Радомир Чолаков: Когато се приемаше бюджета на Асен Василев, Ананиев се разплака
С него и Теменужка Петкова в Министерство на финансите трябва да сме спокойни, заяви той
05.02 | 20:45
-
Проф. Андрей Чорбанов: Ботоксът е патоген и като такъв е крайно опасен за здравето
Има риск от увреждане на здравето, предупреди той дамите, които възнамеряват в бъдеще да си...
05.02 | 20:30
-
Мая Манолова: Ще участвам в състезанието за омбудсман
Тя е приела номинация от неправителствена организация
05.02 | 20:15
Най-четени
-
Украинката Ксения Плачкова първо заклала сина си, докато спял
Това стана ясно по време на заседанието на Софийския окръжен съд, на което бе гледана мярката...
05.02 | 13:50
-
След сутрешния скандал – физически сблъсък между Костадинов и Мирчев в НС
Повод за сблъсъка станаха взаимни обвинения за финансиране от американска и руска страна
05.02 | 13:10
-
Гроздан Караджов с тревожни данни за парите по ПВУ
05.02 | 13:30
-
Проф. Андрей Чорбанов: Ботоксът е патоген и като такъв е крайно опасен за здравето
Има риск от увреждане на здравето, предупреди той дамите, които възнамеряват в бъдеще да си...
05.02 | 20:30