Йотова очаква кабинетът "Желязков" да приключи с кризата 21.01 | 14:45
Вицепрезидентът подчерта, че нейната теза винаги е била за силен политически кабинет, а не равноотдалечен и експертен, за да е ясно кой носи отговорността

Надявам се изборът на редовен кабинет да сложи край на политическата криза в страната. Това заяви вицепрезидентът Илияна Йотова, цитирана от БТА.
Тя бе гост на Десетите награди на Столичната библиотека за писател и читател на годината.
Йотова подчерта, че нейната теза винаги е била за силен политически кабинет, а не равноотдалечен и експертен, за да е ясно кой носи отговорността и кой поема сложността на решенията.
По думите й стабилността на управлението зависи от това вниманието да бъде насочено към решаването на наболелите проблеми - цени, вода, електричество, и от смелостта да се предприемат сериозни и дългосрочни реформи, за които трябва много стабилно мнозинство. Според нея, ако кабинетът Желязков се справи с тези задачи, ще бъде успешен.
Припомняме, че на 16.01.2025 г. кабинетът Росен Желязков бе избран със 125 гласа "за". Подкрепата си дадоха депутатите от БСП, ГЕРБ, ИТН и ДПС-ДПС.
Водещи
-
Никога не ядосвайте тези зодии, за да не съжалявате!
15.06 | 14:00
-
50 българи чакат евакуация от Израел
Това съобщи в Пловдив министърът на външните работи Георг Георгиев
15.06 | 13:40
-
Тома Биков: Ако се породи една бежанска вълна, то тя ще мине от тук
По думите му единствените, които искат оставката на Митов са Възраждане и ПП
15.06 | 13:21
-
Прея с изповед: Била изоставена от майка си (ВИДЕО)
Певицата споделя пред Мон Дьо за липсата на родителска подкрепа, личната терапия и процеса по...
15.06 | 13:00
Най-четени
-
Борисов с остри критики към президента Радев
Лидерът на ГЕРБ остро нападна и ПП, че обикаляли по европейски държави да молят България да не...
15.06 | 11:20
-
Тръгнаха сезонните влакове от София до Бургас и Варна
Ето колко струват билетите и какво е разписанието им
15.06 | 10:00