КАТ се стресна след случая с подкупа – следят всички патрулки с GPS 19.11 | 13:44
Хванатият с подкуп полицай се скатава от разпита
Пътният полицай, който беше заснет с подкуп, е извикан на разпит в столичния КАТ. Той обаче все още не се е явил, съобщава Нова телевизия. Случаят накара полицията да се стресне. Поради това КАТ затяга контрола на служителите си. От следващата седмица всички патрулки ще бъдат следени с GPS системи.
Сашо Тръпков трябва да даде обяснение за това, което се вижда на любителския видеоклип, който взриви социалната мрежа.
Полицейският служител е получил покана да даде обяснения още вчера (18 ноември). Възможно е и да се откаже от това да обясни взeмал ли е подкуп, или не и защо.
Обясненията са в рамките на дисциплинарната проверка, която столичната полиция спешно започна. В рамките на нея трябва да бъдат разпитани и останалите участници във видеото, а именно шофьорът и самият автор на клипа.
Докато тече дисциплинарната проверка, служителят е отстранен от длъжност. Най-вероятно го очаква и уволнение. Той обаче подаде рапорт за пенсиониране.
Водещи
-
Бабикян: Правителството падна, но съдебната система остава завладяна
Всяко поколение трябва да дава своя данък за демокрацията ни, смята той
18.12 | 20:15
-
Д-р Николай Михайлов: Протестът не решава политическите въпроси, а отнема от и бездруго осакатения труден бюджет
Бойко Борисов има една версия за себе си в критична ситуация, че представлява боцман на борда...
18.12 | 20:00
Най-четени
-
Официално приеха осемте F-16 в авиобаза "Граф Игнатиево"
18.12 | 13:28
-
"Или пари днес, или кръв утре" - ключова среща на ЕС за финансиране на Украйна със замразени руски активи
„Путин разчита на нашия провал. Не можем да си го позволим“, заяви Кая Калас
18.12 | 13:10
-
България представя първите осем изтребителя F-16 Block 70
Преди дни в страната пристигнаха и последните два самолета от първата партида, с което...
18.12 | 10:45