КЗК: Автошколите да минат на разрешителен режим 19.04 | 19:37
Браншова организация на антоинструкторите за провежда вътрешните изпити

Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) настоява за въвеждането на разрешителен режим за автошколите, съобщиха от антимонополния орган.
С решение от 13 април Комисията е приела становище на база анализ на Закона за движение по пътищата и Наредба 37 от 2 август 2002 г. за условията и реда за обучение на кандидатите за придобиване на правоспособност и управление на МПС.
Целите на нормативната уредба са да се опазва животът и здравето на участниците в движението по пътищата и да улеснява придвижването им. В същото време, автомобилът е "транспорт с висока степен на обществена опасност", пишат от Комисията.
"Поради това КЗК е на мнение, че с цел предотвратяване на предпоставките за допускане на произшествия на пътя, е допустимо въвеждането на разрешителен режим като предпоставка за извършването на обучение на кандидатите за придобиване на правоспособност за управление на МПС", пишат от Комисията.
Да се въведе режим на съвместно регулиране, при който основната част от регулирането на дейностите би могла да се извършва от организация, обединяваща автошколите, иска още КЗК.
Би могло да се разгледа и възможността т.нар. "вътрешни изпити" да бъдат организирани и провеждани от самата организация. По този начин резултатите от вътрешните изпити на кандидатите биха могли да бъдат съпоставени и съответно да се направят изводи относно качеството на обучението на различните автошколи.
Водещи
-
НАП проверява нередности при цените и касовите бележки
Ако установите и видите нередности, подавайте сигнали към НАП
16.09 | 17:40
-
Испания ще бойкотира следващото издание на Евровизия, ако Израел вземе участие
Макар и други европейски страни да са заплашвали да се оттеглят от конкурса, Испания е първата...
16.09 | 17:20
-
От днес са отворени данните за градския транспорт на София
Приложения и сайтове вече ще могат да показват в реално време след колко минути идва...
16.09 | 17:02
-
Ердоган сравни Нетаняху с Адолф Хитлер
Ердоган изрази надежда, че "фронтът на човечеството ще получи по-широка подкрепа" за Палестина...
16.09 | 16:45
Най-четени
-
Депутатът от ПП-ДБ Ивайло Мирчев отправи остри критики към Делян Пеевски
Критики към стила на управление
16.09 | 10:45
-
Желязков свиква първо заседание на Националния борд по водите в изпълнение на решението на Народното събрание
Целта на Националния борд по водите е да координира действията за преодоляване на водната...
16.09 | 09:45
-
Днес България се сбогува с един от най-известните духовници в страната - отец Иван от Нови хан,
Отец Иван ще бъде погребан в родното си село Благово.
16.09 | 09:30
-
МОН подготвя нормативна уредба за езикова интеграция на ученици
Децата от малцинствените групи, които не разбират или слабо владеят български език от...
16.09 | 13:15