КЗК спря конкурс за 8 автобусни линии в Пловдив 21.03 | 18:03
Това стана след жалба на най-големия превозвач
Комисията за защита на конкуренцията спря конкурса за 8 от автобусните линии в Пловдив. Това стана след жалба на най-големия превозвач с управител Веселин Дошков.
"Очевидно има нещо гнило в условията на общината", коментира той.
Дошков атакува критериите на градската управа.
Те предвиждат най-много точки да получат кандидатите, чийто автобуси са най-нови. Второто условие, което управителят на превозвача обжалва, е цената. Дошков смята, че има нередност.
"Според пловдивската община всички участници в процедурата са длъжни да предложат една и съща цена. Ако някой даде по-ниски стойности, ще бъде декласиран. Смях!", коментира Дошков.
Той е доволен, че КЗК е възприело неговите доводи.
"Неведнъж предупреждавахме от бранша, че конкурсът е опорочен с тези критерии", коментира презвозвачът.
Той припомни, че на няколко пъти са се жалвали пред областния управител Венцислав Каймаканов за непрозрачната процедура.
"Вместо да се вслуша, кметът Иван Тотев заяви: "Няма да допуснем частни фирми да извиват ръцете на общината", припомни Дошков.
"Все още не съм видял черно на бяло решението на КЗК", коментира пред в. "24 часа" ресорният зам.-кмет Александър Държиков.
Той е убеден, че срокът за провеждане на конкурса - 2 май, ще бъде изпуснат.
"Другата седмица ще напишем писмо до областния управител да удължи временните договори на 8-те линии в Пловдив. В противен случай градът ще остане без тях", категоричен е Държиков.
Областният управител Венцислав Каймаканов веднъж удължи договорите за въпросните 8 линии и предупреди, че повече компромиси няма да прави.
Траспортът в Пловдив е разделен на 29 линии, всички са раздадени на частници.
Водещи
-
Стотици близки, приятели и почитатели изратиха Калин Терзийски в последния му път
"Моят човек тръгна", лаконично кратка бе в скръбта си Ивана - майката на детето му и жената,...
24.01 | 18:00
-
В България вечеряме в ресторант за 40 евро, в Швейцария за 160
Статистика сравянва тристепенно меню в европейски градове
24.01 | 17:20
-
Огромна зимна буря минава над Северна Америка
Код за опасно време в 16 щата за 170 милиона американци
24.01 | 16:59
Най-четени
-
България внася 9 пъти повече зеленчуци и 5 пъти повече плодове, отколкото изнася
Само за първите осем месеца на миналата година у нас са влезли над 68 хиляди тона домати,...
24.01 | 11:00
-
Край на смяната на левовете в евро в чейндж бюрата
Това става ясно от изменения в наредбата, публикувана в Държавен вестник
24.01 | 10:00
-
Елен Колева се сбогува с Калин Терзийски с трогателни думи
Това тя направи в социалните мрежи
24.01 | 16:00