Какво ще е времето през ноември? 30.10 | 20:45
Вижте месечната прогноза на НИМХ
Най-ниските температури през ноември у нас ще са между минус 7 и минус 2 градуса, по-високи ще са температурите по Черноморието, а най-високите температури ще са между 17 и 22 градуса.
Тази година през ноември се очаква средната месечна температура да бъде около нормата, която за Северна България и Горнотракийската низина е между 5 и 8 градуса, за високите полета - между 3 и 5 градуса, по Черноморието и долината на река Струма - между 8 и 10 градуса, в планинските райони - от минус 5 до 3 градуса.
Това съобщи за БТА Марияна Попова, синоптик в Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
Месечната сума на валежите ще бъде около нормата, която за по-голямата част от страната е между 40 и 70 литра на квадратен метър, а в южните и планинските райони - между 60 и 90 литра на квадратен метър.
Месецът ще започне със слънчево време, но към 7 ноември в североизточните райони дъждът ще преминава в сняг.
Ноември ще започне с предимно слънчево и сравнително топло време. На 3 ноември от североизток ще започне да прониква студен въздух, като температурите бързо и чувствително ще се понижат. През повечето дни до края на десетдневието ще остане по-студено от обичайното.
По-значителна облачност ще има през втората половина от периода, на места и с превалявания. Има повишена вероятност през нощта срещу 7 ноември на места в Предбалкана, в североизточните райони и по високите полета, дъждът да се примесва и да преминава в сняг, без да се образува трайна снежна покривка.
В края на десетдневието ще има краткотрайно подобрение на времето и слабо затопляне.
През второто десетдневие температурите ще бъдат близки до обичайните. Сухо и спокойно, предимно слънчево, сутрин на места с мъгли или ниска облачност, ще е времето в средата на периода, а в началото и в края ще бъде променливо, с превалявания.
През третото десетдневие на ноември тенденцията е за по-спокойно време, през повечето дни без валежи, с температури близки и по-високи от средните за периода.
Водещи
-
Българските служби не знаят руският патриарх Кирил да е бил агент на КГБ
Българското правителство се обяви против санкционирането на Кирил, понеже било "символно" -...
06.07 | 17:59
-
Министър Абровски: Ще ускорим класификацията на зоните в Черно море
Основен акцент в разговора беше необходимостта от класификация на зоните в Черно море.
06.07 | 17:20
-
Европа се готви за нова гореща вълна
Дългите топли нощи представляват значителен риск за здравето
06.07 | 16:59
-
Само 37% от пътищата у нас са в добро състояние
От ИПИ предупреждават, че предвид високите разрешени скорости по автомагистралите подобен дял...
06.07 | 16:30
Най-четени
-
Бъдещата кралица на Норвегия наруши протокола и прегърна голия до кръста Ерлик Холанд
22-годишната принцеса проведе кратък разговор с всеки един от футболистите в съблекалнята,...
06.07 | 13:45
-
Издирването на 11-годишната Наталия продължава
След седмица в неизвестност – 11-годишната Наталия и мъжът, с когото детето е тръгнало
06.07 | 10:30
-
Четирима туристи се удавиха в рамките на един час в района на турския курорт Кушадасъ
Силният вятър, духащ със скорост 23 км в секунда, големите вълни и активното морско течение са...
06.07 | 10:45
-
БАБХ иззе близо три тона животински продукти на границата
Мащабна контрабанда в автобус
06.07 | 12:15